REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale

Powstanie serialowe „Milczenie owiec”. Co wiemy o produkcji zatytułowanej „Clarice”?

Clarice Starling z własnym serialem na CBS. Stacja ogłosiła właśnie plany produkcji kryminalnej z główną bohaterką „Milczenia Owiec”.

13.01.2020
10:25
Milczenie owiec - kadr z filmmu
REKLAMA
REKLAMA

Bohaterka serii o Hannibalu Lecterze dostanie własny serial. Mowa o Clarice Starling, centralnej postaci „Milczenia owiec”. Co już wiadomo o projekcie?

Przedstawiciele amerykańskiej stacji CBS podczas trwającej właśnie serii spotkań Television Critics Association zdradzili, że rozpoczęli prace nad produkcją w odcinkach, bazującą na twórczości Thomasa Harrisa. Serial „Clarice”, osadzony rok po wydarzeniach znanych z „Milczenia Owiec” powstaje pod okiem Alexa Kurtzmana i Jenny Lumet. Produkcja ma już gotowy scenariusz pilotażowego odcinka oraz umowę na zamówienie na pełny sezon. Chwilowo nieznane są jeszcze decyzje castingowe.

Hannibal (2001) - kadr z filmu  class="wp-image-363870"

Przypomnijmy, że w postać Clarice Starling na wielkim ekranie wcialała się dotychczas Jodie Foster w „Milczeniu owiec” (1991) i Julianne Moore w „Hannibalu” (2001).

Akcja serialu rozgrywać się będzie w 1993 roku, rok po wydarzeniach z „Milczenia owiec”. Opowie dalsze losy Clarice Starling, która wraca do pracy w służbach specjalnych, nadal poszukując seryjnych morderców oraz zbrodniarzy seksualnych. Kobieta próbuje także odnaleźć się w skomplikowanym politycznym świecie Waszyngtonu - czytamy w oficjalnym opisie fabuły.

Warto zwrócić uwagę, że to nie pierwszy serial bazujący na prozie Thomasa Harrisa. W latach 2013-2015 stacja NBC emitowała przecież uznany serial „Hannibal” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Akcja trzysezonowego serialu nie dotarła jednak do wydarzeń z „Milczenia owiec”, drugiej powieści w cyklu Thomasa Harrisa.

Hannibal - kadr z serialu class="wp-image-363861"

Jak zauważają autorzy strony Dark Horizons, twórcy nie dostali bowiem praw do tej konkretnej powieści, dlatego musieli w inny sposób podejść do tematu Hannibala Lectera. Fakt, że akcja „Clarice” również ma rozgrywać się po wydarzeniach ze słynnej powieści oraz jeszcze słynniejszego filmu, każe zastanawiać się czy i CBS nie dostało przypadkiem praw do tamtych wydarzeń. Otwartym pytaniem pozostaje bowiem, po co remake’ować coś, co wciąż cieszy się tak dużym uznaniem, kiedy można stworzyć własną opowieść, bazującą jedynie na znanej marce?

REKLAMA

Niektórzy mówią, że „Clarice” może być więc gwoździem do trumny wznowienia „Hannibala”, o które od lat ubiega się twórca Bryan Fuller i obsada serialu. Z drugiej strony wydaje mi się, że powstanie „Clarice” może raczej przyczynić się do wznowienia dyskusji na temat ew. kontynuacji, gdyż Hannibal Lecter znów będzie na ustach wszystkich.

Biorąc pod uwagę, że obie produkcje nie opisują bezpośrednio wydarzeń z „Milczenia owiec”, czy możliwe jest, że w pewnym momencie dostaniemy połączenie obu produkcji, które dotknie dokładnie tego tematu? Patrząc na tempo powstawania kolejnych seriali, nawiązujących do znanych i lubianych marek filmowych oraz kulturę spin-offu, wcale bym się nie zdziwił. Takie rozwiązanie mogłoby być zresztą niezwykle ciekawym dodatkiem do coraz bardziej skomplikowanej historii bohaterów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA