REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstaje nowy film Clinta Eastwooda z Tomem Hanksem w roli głównej

Studio Warner Bros. poinformowało, iż wczoraj rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu, którego reżyserem będzie Clint Eastwood. Tytuł widowiska brzmi "Sully", a w roli głównej wystąpi Tom Hanks.

01.10.2015
16:04
Powstaje nowy film Clinta Eastwooda z Tomem Hanksem w roli głównej
REKLAMA
REKLAMA

"Sully" będzie kolejnym w karierze Eastwooda filmem, którego scenariusz powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń. Tym razem reżyser wziął na tapet historię kapitana Chesleya “Sully'ego” Sullenbergera, w styczniu 2009 roku obwołanego bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych, po tym, jak bezpiecznie wylądował uszkodzonym, pełnym pasażerów Airbusem A320 na rzece Hudson w Nowym Jorku. Awarię spowodowało stado gęsi, które wleciało do silników samolotu. Dzięki przytomności umysłu i umiejętnościom Sullenbergera, żadnemu z pasażerów nic się nie stało.

W rolę tytułowego bohatera wcieli się Tom Hanks, którego ostatnio mogliśmy oglądać w "Kapitanie Phillipsie" i "Ratując Pana Banksa". Na ekranie partnerować mu będą między innymi Aaron Eckhart, Jeff Skiles oraz Laura Linney. Scenariusz na podstawie książki Sullenbergera i Jeffreya Zaslowa pt. "Highest Duty: My Search for What Really Matters" napisze Todd Komarnicki ("Ktoś całkiem obcy").

clint eastwood
REKLAMA

Dla 85-letniego Clinta Eastwooda, reżysera, kompozytora, producenta i byłego aktora, będzie to już 36. film na reżyserskim stołku. Do jego najbardziej znanych dzieł należą "Gran Torino", "Za wszelką cenę" i "Bez przebaczenia". Ostatnie z jego widowisko, "Snajper", było również najbardziej kasowym przebojem w jego karierze - przychody z biletów z kin z całego świata wyniosły ponad pół miliarda dolarów.

Nie wiadomo jeszcze kiedy możemy spodziewać się premiery "Sully".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA