REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Cloverfield 2 – niespodziewana kontynuacja świetnego Projekt: Monster będzie zupełnie inna (zwiastun)

Amerykanie, którzy wybrali się do kina na 13 Hours Michaela Baya, przeżyli niemałe zaskoczenie. Przed seansem został zaprezentowany zwiastun filmu o roboczej nazwie 10 Cloverfield Lane, który bardzo szybko zyskał sobie przydomek Cloverfield 2.

15.01.2016
19:15
Cloverfield 2 – oto zwiastun kontynuacji Projekt: Monster
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy Cloverfield, dystrybuowany w Polsce jako Projekt: Monster, był jednym z moich ulubionych filmów 2008 roku. Tytuł zaskakująco dobrze łączył ze sobą azjatyckie produkcje o gigantycznych horrorach z improwizowanymi, nagrywanymi z ręki materiałami wideo. Unikalne dzieło J. J. Abramsa zrobiło na mnie niemałe wrażenie i długo zastanawiałem się, co wydarzyło się później.

Teraz już wiem, że dostanę swoje odpowiedzi. Cloverfield 2 staje się faktem, pod roboczą nazwą 10 Cloverfield Lane.

Producentem nadchodzącego filmu ponownie został J. J. Abrams, reżyser ciepło przyjętego przez fanów Przebudzenia Mocy. Co ciekawe, twórcy 10 Cloverfield Lane rezygnują z nieco wyświechtanego nagrywania „z ręki” (wciąż odbija mi się ostatnim Paranormal Activity) i pokażą widzom coś zupełnie, zupełnie nowego.

Akcja Cloverfield 2 ma opowiadać o kobiecie, która budzi się jako więzień w podziemnym schronie starszego mężczyzny (Goodman). Bohaterce mówi się, że świat na zewnątrz, jaki znamy i w jakim żyjemy, przestał istnieć. Nie wiadomo, czy brodaty jegomość ma rację, natomiast ze sceny na scenę ciekawość dotycząca otoczenia na zewnątrz schronu staje się coraz większa. Bohaterka w końcu podejmuje próbę ucieczki…

Zupełnie nowa perspektywa będzie głównym atutem Projekt: Monster 2.

REKLAMA

Twórcy poświęcają trzęsące się ujęcia nagrywane smartfonem, kosztem skomplikowanych relacji między bohaterami, zamkniętymi w schronie i odgrodzonymi od świata na zewnątrz. To zawsze bardzo ciekawy punkt wyjścia do dobrego psychologicznego thrillera i głównie tego spodziewam się po 10 Cloverfield Lane.

Teraz najlepsze – Cloverfield 2 będzie miał swoją premierę już 16 marca 2016 roku. Nie mogę się doczekać. Jako fan pierwszej części, na pewno wybiorę się do kina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA