REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Ból i blask”, „Grzeczni chłopcy” oraz niezwykłe seriale fantasy. Podpowiadamy, co warto obejrzeć w ostatni weekend sierpnia

Dystrybutorzy filmowi oraz szefowie platform streamingowych przygotowali dla swoich widzów niezwykle ciekawą ofertę kulturalną na ostatni dzień sierpnia oraz pierwszy dzień września.

31.08.2019
9:01
Carnival Row - Amazon Prime
REKLAMA
REKLAMA

W weekend 31 sierpnia - 1 września warto w szczególności zobaczyć niż wymienione produkcje dostępne w kinie, telewizji, a także na platformach streamingowych.

Nowe premiery - jakie filmy i seriale warto obejrzeć w weekend?

Ból i blask

Dramat Pedro Almodóvara, opowiadający o kryzysie twórczym reżysera w kwiecie wieku (nagrodzony w Cannes Antonio Banderas), który nękany różnymi chorobami przypomina sobie także czasy swojego dzieciństwa i relacje z matką. Prowadzona dwutorowo opowieść intryguje portretem bohatera, a także wspaniałym, niezwykle sensualnym sposobem prowadzenia historii odkrywania własnej tożsamości przez małego chłopca, co rzutuje potem na dalsze życie mężczyzny. Jeden z lepszych filmów hiszpańskiego reżysera w ostatnich latach.

Film już w kinach.

Grzeczni chłopcy

Niepoprawna komedia o grupie przyjaciół, którzy próbują wkręcić się na najbardziej pożądaną imprezę sezonu. Sęk tkwi w tym, że wciąż są jedynie dwunastolatkami, którzy mają poczucie, że nie wiedzą jeszcze za wiele o życiu, by móc brylować na takim wydarzeniu. Muszą zatem szybko podszkolić się w „byciu cool” i do czasu imprezy zaliczyć pewne ważne życiowe lekcje.

Film już w kinach.

Carnival Row

Carnival Row” to serial oryginalny Amazona, w którym Orlando Bloom wciela się w człowieka prowadzącego śledztwo w sprawie tajemniczych morderstw w neowiktoriańskim miasteczku. Pomaga mu w tym Cara Delevigne jako wróżka, która posiada informacje niedostępne zwykłym śmiertelnikom. Niezwykła mieszanka gatunkowa, która tak spodobała się włodarzom Amazona, że jeszcze przed premierą pierwszej serii zamówiono drugi sezon.

Serial już dostępny na platformie Amazon Prime Video.

Serialowa kontynuacja słynnego dzieła fantasy od twórcy „Muppetów” z 1982 roku. Nowa opowieść jest prequelem, opowiadającym o tym, jak doszło do dramatycznych wydarzeń oryginalnego dzieła. Film, a teraz serial zasłynął z użycia praktycznych efektów specjalnych, w tym specjalnie sterowanych kukiełek.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Na zawsze razem

Francuski dramat o młodym chłopaku, który prowadzi spokojne życie w Paryżu, chętnie spotykając się ze swoją siostrą i siostrzenicą, a także piękną dziewczyną, która wprowadziła się do sąsiedztwa. Wszystko zmienia się pod wpływem nieoczekiwanej tragedii, która wywróci życie chłopaka do góry nogami i każe mu stanąć przed dorosłymi wyborami.

Film już w kinach.

Przedszkolanka

Intrygujący portret niespełnionej artystki, która pracuje jako przedszkolanka. Pewnego dnia odkrywa talent u jednego ze swoich uczniów i postanawia stworzyć dla niego jak najlepsze warunki rozwoju. Czy jednak kobieta nie przekroczy granicy, próbując na wszelkie sposoby wydobyć z chłopca artystyczną moc?

Film dostępny od 1 września na platformie HBO GO.

Dorwać małego

Serialowa wersja filmu (oraz książki Elmore'a Leonarda) „Dorwać Małego”, opowiadająca o gangsterze, który w wyniku zaskakującego splotu wydarzeń decyduje się wyprodukować film fabularny. Komediowe podejście do tematu oraz niezła obsada, znana z innych serialowych hitów (Chris O’Dowd, Ray Romano, Sean Bridgers) sprawiają, że „Get Shorty” to lekka niezobowiązująca rozrywka.

Dwa sezony serialu dostępne na platformie HBO GO od 1 września.

Turbulencje

Niezwykły serial dramatyczny, z nadprzyrodzonymi elementami, przywodzący na myśl „Pozostawionych”. Samolot pasażerski podczas lotu z Jamajki do Nowego Jorku wpada w nietypowe turbulencje. Po wylądowaniu w miejscu docelowym, pasażerowie dowiadują się, iż minęło właśnie pięć lat, odkąd ostatnio widziano którekolwiek z nich. Rozpoczyna się walka z czasem o rozwiązanie nietypowej tajemnicy.

Serial dostępny na platformie HBO GO od 1 września.

Ralph Demolka w Internecie

Druga część słynnego nominowanego do Oscara hitu Disney'a „Ralph Demolka” z 2012 roku. Nowy film urzeka przede wszystkim znakomitą sekwencją z udziałem księżniczek Disney’a w odmienionej, bardziej zrelaksowanej odsłonie, a także nieco naiwną wizją działania Internetu. Udany sequel.

Film dostępny na platformie HBO GO od 1 września.

Hotel Transylwania: Sezon 1

Serialowa wersja przygód bohaterów trzech części pełnometrażowych filmów z serii „Hotel Transylvania”, w której oglądamy różnorodne perypetie mieszkańców słynnego zamku.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Co poza tym?

REKLAMA

Wieczór należy do Charlize Theron i jej wyśmienitej roli w rozpędzonym filmie akcji „Atomic Blonde” (TVPuls, sobota, 20:00). W tym samym czasie rozpoczyna się też słynny dramat „Bodyguard” z Whitney Houston i Kevinem Costnerem (TVN, sobota, 20:00) oraz niezwykle popularna animacja „Epoka Lodowcowa” (Polsat, sobota, 20:00). Na koniec wieczoru proponujemy zaś klasyczny seans: „Skazani na Shawshank” (Polsat, sobota, 21:55).

W niedzielę możecie wybrać seans jednego z najlepszych odcinków serii „Szybcy i wściekli 5” (TVN, niedziela, 20:00), thriller „American Assassin” (TV Puls, niedziela, 20:00), dramat sensacyjny „K-19” z Harrisonem Fordem i Liamem Neesonem (AleKino+, niedziela, 20:10), bądź słynny dramat wojenny „Czas Apokalipsy” (TNT, niedziela, 21:00).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA