REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Dwóch papieży”, „6 Underground”, „The Expanse” - to jedne z wielu propozycji na weekendowy seans

Przedostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia to dobry moment na złapanie oddechu przed pełnią świątecznego szaleństwa. Może nam pomóc w tym bogata oferta kulturalna.

14.12.2019
9:00
6 Underground - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Podpowiadamy, co obejrzeć w kinie, telewizji oraz na platformach streamingowych.

Film Netfliksa, który otrzymał w tym tygodniu aż cztery nominacje do Złotych Globów, w tym w kategorii Najlepszy Film Dramatyczny. Bazująca na prawdziwych wydarzeniach opowieść o abdykacji papieża Benedykta XVI oraz jego szczerej rozmowie z jego późniejszym następcą - kardynałem Jorge Mario Bergoglio, w której wyjaśnia tę dramatyczną decyzję. Produkcja przybliża newralgiczny moment w historii Kościoła Katolickiego, pokazując także zwyczajną, ludzką twarz obu mężczyzn.

Film dostępny w wybranych kinach. Od 20 grudnia także na platformie streamingowej Netflix.

Michael Bay, Ryan Reynolds, dużo wybuchów i rozpędzony film akcji o grupie najemników, którzy uczestnicząc w ściśle tajnym programie, raz za razem ratują świat przed groźnymi przestępcami. Czy uda im się to także tym razem, gdy stawka jest o wiele wyższa niż zwykle?

Film jest już dostępny na platformie Netflix.

Remake klasycznego horroru z 1974 roku to slasher osadzony w okresie przedświątecznym. Na uniwersyteckim kampusie w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć młode kobiety. Teraz grupka przyjaciółek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z groźnym przestępcą, bądź przestępcami, którzy zdają się na nie grasować. Ciekawy, krwawy horror.

Film już w kinach.

I Ty możesz być mordercą

Komedio-horror obśmiewający zasady gatunkowe rządzące amerykańskim slasherem. Gdy młody opiekun obozu letniego zaczyna podejrzewać, że na terenie ośrodka grasuje seryjny morderca, dzwoni do przyjaciółki, ekspertki w temacie klasycznych horrorów, aby dzięki jej poradom przechytrzyć napastnika. Przewrotna, prześmiewcza opowieść.

Film już dostępny na platformie streamingowej HBO GO.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Platforma HBO GO na początku grudnia zaserwowała widzom wszystkie osiem części przygód młodego czarodzieja „Harry’ego Pottera”. Teraz do biblioteki dodaje także dwa filmy z udziałem Newta Scamandera, autora słynnego podręcznika „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który stał się później podręcznikiem szkolnym uczniów Hogwartu. Pierwszy film to opowieść o przygodzie brytyjskiego maga w Nowym Jorku, gdy w wyniku niefortunnego wypadku czarownik wypuszcza wiele groźnych magicznych kreatur do ludzi. Teraz będzie musiał je wszystkie odnaleźć.

Film dostępny na platformie streamingowej HBO GO od niedzieli 15 grudnia.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

2. część opowieści o Newcie Scamanderze, zupełnie inna niż część pierwsza. O ile tam próbowano za wszelką cenę odciąć się od świata „Harry’ego Pottera”, tak tutaj wracamy z powrotem do Hogwartu, a jednym z głównych bohaterów staje się młody Albus Dumbledore (świetna rola Jude’a Law). Tym razem akcja dotyczy konfliktu z groźnym czarownikiem Gellertem Grindelwaldem, który był jednym z ostatnich właścicieli groźnej Czarnej Różdźki, zanim ta trafiła w ręce Lorda Voldemorta.

Film dostępny na platformie streamingowej HBO GO od niedzieli 15 grudnia.

Sztokholm

Produkcja, która w komediowo-dramatyczny sposób wyjaśni, skąd wzięła się nazwa pojęcia „syndrom sztokholmski”. Bazująca na faktach opowieść o napadzie na bank w 1973 roku oraz przedłużających się negocjacjach z władzami i skomplikowanej sytuacji z udziałem zakładników. Gdy między porywaczami, a pojmanymi zaczyna wywiązywać się nietypowa więź, jeszcze trudniej jest doprowadzić do polubownego rozwiązania postępującego konfliktu. Produkcja w ciekawy sposób podchodzi do słynnej historii.

Film dostępny na platformie streamingowej HBO GO od niedzieli 15 grudnia.

The Expanse, sezon 4

4. sezon popularnego serialu science fiction Amazona. Tym razem znany bohaterom wszechświat jest coraz bliżej otwartej wojny kolonialnej. Bohaterowie muszą podejmować ważne decyzje, od których zależy przyszłość znanego uniwersum. Kolejna dawka intryg.

Nowe odcinki już dostępne na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Good Witch, sezon 5

Nowe odcinki urokliwego serialu Hallmark o życiu w spokojnym amerykańskim miasteczku. Perypetie rodzinne oraz wzloty i upadki poszczególnych bohaterów tworzą miłą i niezobowiązującą atmosferę.

Nowe odcinki dostępne na platformie Netflix od niedzieli 15 grudnia.

Serce do walki

Utalentowany mlody sportowiec na ringu próbuje radzić sobie z traumami swojego dzieciństwa. Życiowo zagubiony, szuka swojej drogi w nielegalnych walkach. Kiedy jednak dostaje propozycję nie do odrzucenia i możliwość opuszczenia szkodliwego środowiska, musi zawalczyć o samego siebie. Czy mu się to uda?

Film już w kinach. 

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę proponujemy także seans filmów: „Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka” (TVN, sobota, 20:00), thrillera z jedną z pierwszych ról Kristen Stewart pt. „Azyl” (AXN, sobota, 20:00), dramat wojenny z Keirą Knightley „W domu innego” (Canal+, sobota, 21:00) czy nową wersję słynnego westernu „Siedmiu wspaniałych” (TVP1, sobota, 21:30).

W niedzielę natomiast filmy: „Mumia” z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz (TVN, niedziela, 20:00), film akcji z Liamem Neesonem „Non-Stop” (TV Puls, niedziela, 20:00), „Speed - niebezpieczna szybkość” (Polsat Film, niedziela, 21:00) lub dramat z Nicole Kidman „Grace, księżna Monako” (TVP1, niedziela, 21:15).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA