REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

Nowy Quentin Tarantino, 2. seria „Mindhuntera” i świetna rola Cate Blanchett. Wiemy, co obejrzeć w weekend

Długi sierpniowy weekend obfituje w interesujące premiery filmowe i serialowe, zarówno w kinie, telewizji, jak i na platformach streamingowych.  

17.08.2019
9:01
Pewnego razu... w Hollywood - kadr z filmu Quentina Tarantino
REKLAMA
REKLAMA

Co obejrzeć w weekend? Podpowiadamy.

Najnowszy film Quentina Tarantino to opowieść osadzona w Hollywood końca lat 60. Aktor i kaskader powracają do Fabryki Snów po latach nieobecności, aby zorientować się, że miasto w tym czasie zmieniło się nie do poznania. Panowie zamieszkują w dzielnicy gwiazd, gdzie jedną z ich sąsiadek jest wschodząca gwiazda ekranu, Sharon Tate. Nikt nie spodziewa się krwawego obrotu spraw, który wstrząśnie Hollywood.

Film jest już w kinach.

Mindhunter, sezon 2

2. sezon niezwykle popularnego serialu pokaże, jak zmieniło się życie bohaterów w przeciągu kilku lat, które minęły od wydarzeń z 1. serii. Nagle działania śledczych znajdą się na świeczniku opinii publicznej, gdy popularność seryjnych morderców sprawi, że o kolejnych zbrodniach będzie dyskutować się coraz głośniej. To nieco utrudnia pracę agentów FBI Forda i Trencha, którzy będą musieli rozpracować sprawę znaną jako Atlanta Child Murders.

Drugi sezon już na platformie Netflix.

Gdzie jesteś, Bernadette?

Nowy film Richarda Linklatera („Boyhood”, seria „Przed wschodem słońca”), bazujący na powieści Marii Simple. To niezwykle ciepła i zaskakująca opowieść o żonie i matce, Bernadette Fox (świetna Cate Blanchett), która z dnia na dzień zaczyna coraz dziwniej się zachowywać, alarmując w ten sposób swoich najbliższych. „Gdzie jesteś, Bernadette?” to intrygujący obraz, skupiony na jednostce i pokazujący, jak bardzo pozory mogą mylić i jak czasem trudno jest wejść w skórę drugiej osoby. Przy tym to także urokliwy komediodramat, z rozwiązaniami, które przywodzą na myśl przypowieść dla dorosłych.

Film jest już w kinach.

Zielona granica

Kolumbijski thriller z nadprzyrodzonymi elementami. Młoda pani detektyw z Bogoty podąża za sprawą tajemniczych morderstw w sam środek dżungli. W trakcie śledztwa natrafia na trop niecodziennych rytuałów, które mogą być związane z magią, a także na informacje, które mogą pomóc jej rozwiązać zagadkę własnej przeszłości.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Antologia duchów miasta

Życie mieszkańców małego miasteczka wywraca się do góry nogami, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku ginie młody chłopak. Wydarzenie to wstrząsa społecznością lokalną, która nie umie poradzić sobie ze śmiercią lubianego mężczyzny. Zwłaszcza, że ktoś rozpuszcza plotkę, że śmierć chłopaka nie musiała wcale być przypadkowa. Rozpoczyna się seria niewyjaśnionych zdarzeń, które odmienią oblicze miasta na zawsze.

Film jest już w kinach.

Mary Poppins powraca

Kontynuacja słynnego filmu wytwórni Walta Disneya „Mary Poppins” z 1964 roku z Julie Andrews w roli głównej. W nowej wersji Mary Poppins, pod postacią Emily Blunt, powraca do Londynu i domostwa państwa Banks, aby ponownie pomóc im przywrócić ład i magię w codziennym życiu. Niezwykle urokliwa opowieść dla całej rodziny, która nie tylko oddaje hołd oryginalnemu filmowi, ale dodaje też do niej coś od siebie.

Film dostępny od 18 sierpnia na platformie HBO GO.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę konkurować będą ze sobą: melodramat „Joe Black” ze świetną rolą Brada Pitta (TVN, sobota, 20:00), komedia romantyczna z Jennifer Aniston, „Nadchodzi Polly” (TVN7, sobota, 20:00), polska satyra na najważniejsze wydarzenia po 1989 roku, „Obywatel” (Kino Polska, sobota, 20:00), kino gangsterskie, osadzone w małej mieścinie, „Gangster” (AleKino+, sobota, 20:10), a także urokliwa opowieść o wchodzeniu w dorosłość, „Kraina przygód” (CBS Europa, sobota, 21:00).

Niedziela to natomiast: horror z elementami filmu akcji, „Van Helsing” (TVN, niedziela, 20:00),  oscarowy film z Sidneyem Poitier „W upalną noc” (TVP Kultura, niedziela, 20:20), klasyczny slasher „Koszmar minionego lata” (KinoTV, niedziela, 21:00), rozpędzony film gangsterski „Święci z Bostonu” (TNT, niedziela, 21:00) oraz nietuzinkowa biografia pięściarza Roberto Durana, „Kamienne Pięści” (TV Puls, niedziela, 21:55).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA