REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Co Polacy najchętniej oglądają w Netfliksie?

Jaki serial zdobył największe zainteresowanie w Polsce? Co oglądają najchętniej nasi sąsiedzi? Jakie seriale są najpopularniejsze na całym świecie w Netfliksie? Poznaliśmy właśnie odpowiedzi na te pytania.

10.05.2017
12:23
Co oglądają Polacy w Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Czy Netflix zdobył szturmem polski rynek VOD? Trudno stwierdzić, bo wszelkie statystyki, które pojawiają się w tej materii, nie są niestety miarodajne i nie biorą pod uwagę na przykład kwestii aplikacji mobilnej serwisu. Wiem jednak jedno - osoby z mojego otoczenia, które nie były gotowe do tej pory płacić za VOD albo rezygnowały z innych platform na Netfliksa się zdecydowały i z niego korzystają. I oglądają mnóstwo seriali, często zarywając nocki ("Znowu poszłam spać o 3 nad ranem...").

Który serial w Polsce zbiera największą publiczność?

Frank Underwood - House of Cards - 5 sezon class="wp-image-84024"

Odpowiedź, patrząc na polskie media, nie jest w gruncie rzeczy zaskakująca. Polacy najchętniej oglądają House of Cards. Aktualnie czekamy na 5 sezon tej produkcji, który w serwisie Netflix będzie miał swoją premierę za niecałe trzy tygodnie, bo 30 maja tego roku. Na nową serię złoży się trzynaście odcinków, które opowiedzą o dalszej walce Franka Underwooda w politycznym świecie.

Nasza sympatia do polityki w ogóle, fakt, że o serialu było głośno, kiedy jeszcze nie mieliśmy go gdzie legalnie oglądać, ale już udało nam się zżyć z bohaterami dzięki pewnym "możliwościom" internetu, na pewno ma duży wpływ na to, że to właśnie House of Cards jest u nas na czele.

A jakie seriale oglądają nasi sąsiedzi?

W Rosji największą sympatią cieszy się Arrow, na Litwie najczęściej oglądany jest serial Shameless – Niepokorni. W Białorusi najpopularniejsze są Kości, na Ukrainie Przyjaciele, a na Słowacji Mentalista. Jeśli chodzi o Czechy to tam najchętniej oglądają The Big Bang Theory, a w Niemczech, tak jak i w Polsce, House of Cards.

Jak sytuacja wygląda na całym świecie?

Sherlock - sezon 4 - The Final Problem - recenzja class="wp-image-78433"
REKLAMA

Na całym świecie Netflix łączy ponad 100 mln fanów seriali, którzy są jego subskrybentami. Ponad 50 proc. użytkowników Netfliksa to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy najczęściej oglądają serial Shameless - Niepokorni, tak jak Litwini. A jak prezentuje się lista najpopularniejszych seriali oglądanych w ramach serwisu, biorąc pod uwagę cały świat?

  1. Sherlock - w polskiej wersji Netfliksa obejrzymy jak na razie trzy sezony tego serialu.
  2. Przyjaciele  - ta produkcja nie jest dostępna w polskim Netfliksie.
  3. Narcos - w serwisie obejrzymy wszystkie sezony Narcosa, jakie wyszły czyli dwa.
  4. House of Cards - czekamy na piątą serię, a w platformie obejrzymy cztery sezony.
  5. Jess i chłopaki - w polskim Netfliksie nie obejrzymy tego serialu.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA