REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiemy, co Polacy oglądają w Walentynki. Na liście kultowe filmy romantyczne

Co najchętniej oglądają Polacy? Klasyki, które zostały już przemaglowane tysiąc razy, a mimo to wciąż się nie nudzą. Wśród nich oczywiście nieśmiertelny wyciskacz łez "Titanic" i kultowa "Bridget Jones". Te romantyczne ikony to prosty i sprawdzony sposób na spędzenie Walentynek z drugą połówką czy przyjaciółmi, które mimo upływu czasu nie straciły na wartości i wciąż cieszą się ogromną popularnością.

08.02.2023
18:57
top 10 filmow o milosci na walentynki ranking
REKLAMA

Z okazji zbliżających się Walentynek, firma SentiOne przeanalizowała filmowe wybory polskich kinomanów między 2020 a 2023 rokiem. Okazuje się, że filmy, które szczególnie przypadły Polakom do gustu, to ikoniczne, bardzo popularne produkcje. W rankingu filmów o miłości najchętniej oglądanych przez Polaków, który przygotowała firma SentiOne, znalazły się klasyki zarówno z późnych lat trzydziestych, jak i te z początku lat dwutysięcznych. 

REKLAMA

Najpopularniejsze filmy romantyczne według polskich internautów: 10. "Casablanca" (1942)

Najsłynniejszy melodramat wszech czasów, z Humphrey’em Bogartem i Ingrid Bergman w rolach głównych, to arcydzieło, które można oglądać bez końca. Film nakręcony na podstawie sztuki "Everybody Comes to Rick’s", która nie doczekała się premiery na Broadway’u, to historia z czasów II Wojny Światowej. Akcja rozgrywa się w okupowanej przez Niemców Casablance, z której próbuje wydostać się działacz czeskiego ruchu oporu – Victor Laszlo. Okazuje się, że pomóc mu może Rick Blane, właściciel nocnego klubu, któremu niegdyś serce złamała żona Victora – Ilsa. Czy Rick porzuci dawne zaszłości i zdecyduje się pomóc Victorowi w ucieczce?

Film "Casablanca" dostępny na Apple TV, CHILI, Rakuten TV, Canal+.

Zwiastun filmu "Casablanca"

9. Duma i uprzedzenie (2005)

Ekranizacja powieści Jane Austen z Keirą Knightley w roli głównej, to romantyczna historia osadzona w czasach georgiańskiej Anglii z miłosnymi rozterkami jednej z sióstr Bennet w tle. Lizzie, która inaczej niż jej siostry, ani myśli o zamążpójściu. Jej plany krzyżuje jednak przyjazd bogatego kawalera z przyjaciółmi, który zamierza wynająć dworek w pobliżu posiadłości Benntów. I kiedy Lizzie poznaje niezwykle przystojnego, ale i snobistycznego pana Darcy’ego, zaczyna rodzić się w niej uczucie, które może przezwyciężyć jej dumę i uprzedzenia.

Film "Duma i uprzedzenie" dostępny na Apple TV, Netflix, Amazon Prime Video, CHILI.

Zwiastun filmu "Duma i uprzedzenie"

8. Pamiętnik (2004)

Filmowa adaptacja powieści mistrza romansów Nicholasa Sparksa, to jeden z ulubionych klasyków polskich internautów, którzy pokochali Rachel McAdams i Ryana Goslinga w roli kochanków. Allie i Noah połączyła nastoletnia, wakacyjna miłość, której jednak nie dane jest trwać długo. Rodzice Allie, przeciwni związkowi córki, postanawiają jak najszybciej wrócić do Nowego Jorku. W tym czasie Noah postanawia codziennie pisać listy do ukochanej, które nigdy do niej nie dotarły. Gdy po latach ta dwójka znów się spotyka, zaręczona już Allie będzie musiała dokonać wyboru między młodzieńczą miłością a nowym narzeczonym.

Film "Pamiętnik" dostępny na Apple TV, Netflix, CHILI, Rakuten TV, Player.

Zwiastun filmu "Pamiętnik"

7. Dziennik Bridget Jones (2001)

Kultowa już trylogia, na podstawie powieści Helen Fielding, podbiła serca na całym świecie, dlatego tytułowej bohaterki – ciepłej, wdzięcznej, ale przede wszystkim nieidealnej Bridget Jones – raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Marzeniem Bridget jest spotkanie swojego księcia z bajki. Na jej drodze pojawia się jednak aż dwóch kandydatów – Daniel Cleaver, szef wydawnictwa oraz Mark Darcy, szanowany adwokat. To zdecydowanie nie będzie prosty wybór.

Film "Dziennik Bridget Jones" dostępny na Apple TV, Player.

Zwiastun filmu "Dziennik Bridget Jones"

6. To właśnie miłość (2003)

Komedia romantyczna w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie, to produkcja idealna nie tylko na święta. Dziesięć historii o miłości, które, pozornie niemające nic wspólnego, w pewnym momencie zaczynają się ze sobą przeplatać. Pokazuje różne oblicza miłości – romantycznej, łamiącej serce, pełnej pasji i tęsknoty, ale przede wszystkim szczerej i przedstawionej w piękny i wzruszający sposób.

Film "To właśnie miłość" dostępny na Player.

Zwiastun filmu "To właśnie miłość"

5. Pretty Woman (1990)

Obecność Julii Roberts w komedii romantycznej zwiastuje sukces. Tak było zarówno w przypadku "Notting Hill" i "Mój chłopak się żeni", jak i w kultowej produkcji "Pretty Women", gdzie u boku Julii Roberts w roli Vivian, szanowanego biznesmena Edwarda zagrał Richard Gere. Ich przypadkowe spotkanie, które miało być jedynie pewnego rodzaju grą, niespodziewanie przerodziło się w głębokie uczucie. Jednak, gdy wśród znajomych Edwarda na jaw wychodzi kim naprawdę jest Vivian, relacja obojga zostaje zagrożona.

Film "Pretty Woman" dostępny na Disney+, Rakuten TV, Apple TV.

Zwiastun filmu "Pretty Woman"

4. Przeminęło z wiatrem (1939)

Scarlett O’Hara to kultowa postać, o której słyszał chyba każdy. Bohaterka filmu "Przeminęło z wiatrem", adaptacji powieści Margaret Mitchell, rozgrywającego się podczas wojny secesyjnej, lawiruje w miłosnych wzlotach i upadkach. Żywiołowa i pełna beztroski dziewczyna z bogatego domu, będzie musiała zderzyć się z wieloma przeszkodami w życiu, które tak, jak dotychczas, nie będzie usłane różami.

Film "Przeminęło z wiatrem" dostępny na HBO Max, Apple TV, Rakuten TV, Canal+, FlixClassic.

Zwiastun filmu "Przeminęło z wiatrem"

3. Dirty Dancing (1987)

Jeden z najsłynniejszych musicali wszechczasów zdobył w rankingu filmów o miłości trzecie miejsce. Kultowy musical to pełna tańca i miłości historia Baby, która wraz z rodzicami i siostrą poznaje na wakacjach instruktora tańca – John’a, w którego wcielił się znakomity Patrick Swayze. To ponadczasowa produkcja nie tylko pod względem filmowym, ale i muzycznym.

Film "Dirty Dancing" dostępny na: HBO Max, Apple TV, Netflix, CHILI.

Zwiastun filmu "Dirty Dancing"

2. Śniadanie u Tiffany’ego (1961)

Na drugim miejscu znalazła się produkcja z ikoną mody i kina – Audrey Hepburn, która w roli ekscentrycznej Holly Golightly zachwyca do dzisiaj. Ekranizacja powieści Trumana Capote obrazuje historię Paula Varjaka, który, po przeprowadzce do eleganckiej, nowojorskiej kamienicy, poznaje swoją uroczą sąsiadkę Holly Golightly. Okazuje się jednak, że czarująca indywidualistka, miłośniczka biżuterii od Tiffany’ego, skrywa tajemnicę, którą Paul musi rozwikłać, by zbliżyć się do swojej sąsiadki.

Film "Śniadanie u Tiffany'ego" dostępny na Apple TV, CHILI, Rakuten TV.

Zwiastun filmu "Śniadanie u Tiffany'ego"

1. Titanic (1997)

Najpopularniejszych i najchętniej oglądanym filmem wśród Polaków, okazał się "Titanic" Jamesa Camerona – wyciskacz łez i romantyczna historia, w której niższe sfery ścierają się z elitami. Źródło niekończących się spekulacji i dyskusji. Kultowa historia o pięknej miłości, której zakończenie znane jest każdemu, a mimo to ogląda się i przeżywa ją tak, jak za pierwszym razem.

REKLAMA

Film "Titanic" dostępny na Apple TV, CHILI, Rakuten TV, Canal+.

Zwiastun filmu "Titanic"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA