REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Co słychać na Deezerze, Bilboardzie i OLiS? - 27.08

Nie myślcie sobie, że zapomnieliśmy o podsumowaniu aktualności. Mimo że w większości na listach przebojów panuje stagnacja, to pojawiło się już kilku kandydatów do wykoszenia starej gwardii z pierwszych miejsc list przebojów. Sprawdźcie gdzie i jacy!

27.08.2013
19:41
Co słychać na Deezerze, Bilboardzie i OLiS? – 27.08
REKLAMA

REKLAMA

BILBOARD

Pierwsza dziesiątka Bilboardu - od jakiegoś czasu niemal nieruszona - zyskała nowych konkurentów. A dokładniej rzecz biorąc to dwie konkurentki. Chyba wiadomo że chodzi o Lady GaGę i Katy Perry, gdzie największe zwycięstwo odniosła ta druga. Singiel wokalistki "Roar", który wcześniej zadebiutował na 85 pozycji wskoczył na miejsce drugie ustępując jedynie hitowi Robina Thicke. Lady GaGa zaliczyła natomiast mocne wejście, bowiem "Applause" zadebiutowało na ósmym miejscu listy.

Poza tym pierwsza dziesiątka dalej wieje nudą. Daft Punk, Miley Cyrus, Imagine Dragons, Jay-Z i Bruno Mars trzymają się mocno TOP 10 z małymi tylko wahaniami, spowodowanymi przez dwie wcześniej wspomniane panie. A dwie inne panie musiały przełknąć gorzką pigułkę - Rihanna i jej "Right Now" spadło z #62 o prawie 30 oczek niżej, "Crazy Kids" Ke$hy zleciało ponad 20 miejsc w dół. Bilboard Hot 100 tradycyjnie jest do posłuchania na Spotify.

Na albumowym Bilboard 200 kolejne dwie niespodzianki. Wcześniej na #1 zadebiutował album The Civil Wars, tym razem ta sztuka udała się Luke'owi Bryanowi - amerykańskiemu wokaliście country. "Narodowa muzyka Amerykanów" trzyma się dzielnie. Inne albumy wokalisty zaliczyły również wysokie skoki na liście - jeden z miejsca 33 podleciał na 16, a drugi z 121 na 73. Na miejscu drugim kolejny debiut na liście, artystki również znanej głównie Amerykanom - K. Michelle. Robin Thicke spadł o jedno oczko, The Civil Wars powędrowało z miejsca pierwszego na piąte. I mam dla was zagadkę - wiecie jaki album najdłużej się trzyma na liście? Proste - "The Dark Side of The Moon" od ponad ośmiuset tygodni nie opuściło Bilboardu. Komentarz pozostawiam wam.

OLIS/POLISH AIRPLAY CHARTS

Za to w Polsce totalna nuda, jeśli chodzi o hity - bez przerwy te same. Na OLiS wciąż rządzą składanki - na pierwszym miejscu składanka "Siesta 8" Marcina Kydryńskiego, dyrektora artystycznego Siesta Festivalu. Na #4 i #7 składanki RMF FM, na piątym kompilacja Marka Sierockiego, a na ósmym "Hity Na Czasie" Eski. Dawid Podsiadło uczepił się drugiego miejsca, podobnie swojego trzeciego muzyka z serialu "Violetta". Miejsce szóste wzięła Sylwia Grzeszczak, #9 należy do Daft Punk, a pierwszą dziesiątkę zamyka "40 piosenek" Anny German. Najwyżej notowana nowość to "Big TV" White Lies - trzeci album Brytyjczyków zadebiutował na 26 pozycji. Ciut gorszy start zaliczyła muzyka filmowa z drugiej części filmowych Smerfów (debiut na 32 miejscu). Kolejna zagadka - bez spojrzenia na listę zgadnijcie jaki album zamyka notowanie. Dobra, i tak byście nie zgadli - "18 Hits" Abby!

W radiostacjach polskich też nuda - nadal rządzą Avicii ze swoim "Wake Me Up", "Znak "Ewy Farnej, "Love Me Again" Johna Newmana i "Pożyczony" Sylwii Grzeszczak. Zamieniają się jedynie ze sobą miejscami. Z ostatnio popularnych wysoko skoczyła jedynie Ellie Goulding z najnowszym singlem "Burn". Pierwsza 25 nie zaskakuje - Robin Thicke, Dawid Podsiało, P!nk, Lady GaGa, Daft Punk. Dawno chyba nie mieliśmy żadnego "wow!" wśród singli popularnych w Polsce. Faworytów polskich radiostacji możecie też posłuchać na Spotify.

DEEZER

Lista Deezer 10 tego tygodnia nie jest również wielce zaskakująca. Najnowsze single m.in. Davida Bowie, 30 Seconds To Mars, Willy'ego Moona, AlunaGeorge, a także - co oczywiste - Lady GaGa i Katy Perry.

Polecani artyści i tytuły

John Legend "Love In The Future"
po raz kolejny Deezer serwuje nam przedpremierowy odsłuch. Nowy album wokalisty R&B ma się ukazać najwcześniej 30 sierpnia (a w USA dopiero za tydzień), ale serwis już teraz oferuje nam sprawdzenie co tym razem zaserwował nam przystojniak ze Springfield.

Ellie Goulding "Halcyon Days"
angielska wokalistka po wielkim sukcesie krążka "Halcyon" postanowiła pójść za ciosem i wydać reedycję krążka. "Halcyon Days" zawiera utwory z "Halcyon" oraz kilka nowych utworów - dzięki temu na albumie jest ich prawie 30.

Haim "The Wire"
siostry Haim z Kalifornii pod koniec września wreszcie wydadzą swój debiutancki album "Days Are Gone". Po świetnych singlach "Don't Save Me" i "Falling" podkręcają napięcie fanów wypuszczając kolejny singiel.

Jackson and His Computerband "Glow"
Deezer po raz kolejny proponuje spotkanie z mało znanymi. Tym razem z francuskim producentem muzyki electro-house, i jego drugim albumem. Posłuchałem co nieco, i muszę przyznać że nawet wciąga! Album również udostępniony przed oficjalną premierą.

REKLAMA

Little Green Cars "Absolute Zero"
debiutancki album tej irlandzkiej grupy indie-rockowej ukazał się pierwotnie już w marcu, jednak jedynie na Wyspach. Grupa osiągnęła jednak pewne sukcesy dzięki swemu krążkowi - zagrali m.in. na Lollapalooza, Coachelli oraz SXSW. Teraz album grupy został wydany w Polsce dzięki naszemu oddziałowi Universal Music.

Goodnight Wembley "BANG!"
grupa uprawiającego porywającego punk rocka rodem ze słonecznej Kalifornii? Blisko. Bo panowie z Goodnight Wembley pochodzą z równie słonecznego... RPA! Sprawdźcie jak naprawdę obiecująco rockuje ta ekipa z Kapsztadu!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA