REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Co to znaczy być mężczyzną? Na pytanie odpowiadają... mężczyźni w różnym wieku

Na kanale Cut Video pojawił się nowy film, w którym chłopcy i mężczyźni odpowiadają na pytanie: "Co to znaczy być mężczyzną?". Przepytani zostali przedstawiciele płci męskiej w wieku od 5 do 50 lat. Ich odpowiedzi różnią się nierzadko os siebie całkowicie, ale mimo iż dzieli ich blisko pół wieku, niektórzy malcy myślą tak samo jak dorośli mężczyźni.

08.07.2015
14:10
Co to znaczy być mężczyzną? Na pytanie odpowiadają... mężczyźni w różnym wieku
REKLAMA
REKLAMA

Co najbardziej mnie zaskoczyło to dwa skrajne spojrzenia na poruszane zagadnienie. Znaczna część przepytywanych osób rozumie bycie mężczyzną jako bycie odpowiedzialnym, silnym, takim, który potrafi ochronić kobietę, swoją rodzinę. Z drugiej strony są ci, którzy znaną i faktycznie może zbyt wyświechtaną frazę traktują negatywnie. Jest to dla nich przejaw seksizmu i pewnego ograniczenia.

REKLAMA

Najbardziej podobają mi się odpowiedzi tych, którzy pod tym wyrażeniem, rozumieją bycie takim, jakim się chce. Bo bycie mężczyzną i kobietą nie powinno nas koniecznie w jakiś sposób determinować. Nie powinno oznaczać, że powinniśmy wstydzić się łez bądź mamy płakać w sytuacji zagrożenia.

To nie pierwszy film Cut Video w takim stylu. Wcześniej pojawiły się inne wideo, w których twórcy poszukują odpowiedzi na zdawałoby się banalne i proste, ale tak naprawdę ważne i nie zawsze jasne kwestie. Więcej filmów możecie zobaczyć tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA