REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co warto przeczytać w Google Play?

Wielu czekało na ten dzień z niecierpliwością. Google Play wreszcie przyznało dostęp polskim użytkownikom do swojej wirtualnej księgarni. Co w niej znajdziemy? Nowości, klasykę i głośne tytuły sprzed lat.

18.07.2013
13:56
Co warto przeczytać w Google Play?
REKLAMA

Gra o Tron
Jeśli jakimś cudem ominął was hype związany z realizowanym przez HBO serialem i nie wiecie o co właściwie chodzi w tej „Grze o Tron”, już wyjaśniam. To pierwsza część rozbudowanej, wielowątkowej sagi low fantasy autorstwa Georga R. R. Martina, opowiadającej o losach krainy Westeros i zamieszkujących ją kilku potężnych rodach. Zaprowadzony po obaleniu zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain szalonego króla Aerysa Targaryena pokój nie trwa długo. Dawne urazy nie odeszły w niepamięć, a skrywane latami ambicje możnowładców zaczynają wychodzić na jaw. Rozpoczyna się pełna intryg i spisków gra o tron.
Jeżeli zaś serial jest wam znany, ale nie sięgnęliście jeszcze po jego literacki pierwowzór, gorąco do tego zachęcam – szczególnie, że Google Play oferuje go w dość atrakcyjnej cenie. Cała saga napisana jest rewelacyjnie, bohaterowie są żywi, barwni i zróżnicowani, a fabuła bardziej złożona od serialowej. Powiedzieć o „Grze o Tron”, że wciąga – to jakby nic nie powiedzieć. Ona wręcz przykuwa do siebie czytelnika i nie pozwala mu się oderwać dopóki nie przewróci się ostatniej z ponad ośmiuset stron.

REKLAMA
mężczyźni którzy nienawidzą kobiet

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Pierwsza część głośnej trylogii Millenium, autorstwa nieżyjącego już Stiega Larssona. „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to powieść kryminalna, rozgrywająca się w Szwecji. Główny bohater, Mikael Blomkvist, dziennikarz i wydawca czasopisma Millenium, zmuszony jest na jakiś czas opuścić redakcję. Niespodziewanie otrzymuje intratną propozycję spisania dziejów jednej z najbardziej znanych w kraju rodzin – rodu Vangerów. W rzeczywistości jednak ma to być przykrywka dla jego prawdziwego zadania – odkrycia prawdy o tajemniczym zniknięciu siostrzenicy zleceniodawcy, pana Henrika Vangera. Sprawa okazuje się bardzo skomplikowana, a każdy członek rodziny Vangerów zdaje się coś ukrywać. Z pomocą Blomkvistowi przychodzi tajemnicza Lisbeth Salander, pracująca jako researcher. Prowadzone przez ten duet śledztwo przybiera zaskakujące tory...
„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to świetnie napisany kryminał, nienachalnie podejmujący ważne społecznie tematy. W sam raz na wakacyjny wyjazd, szczególnie za tę cenę.

REKLAMA
wielki gatsby

Wielki Gatsby
W maju premierę miał niezły film oparty na tej klasycznej pozycji autorstwa Scotta Fitzgeralda. To dobry moment, żeby sięgnąć po tę książkę, jeśli wcześniej nie mieliście okazji. Fitzgerald przenosi nas do Stanów Zjednoczonych w czasach prohibicji. Jay Gatsby, główny bohater powieści, opętany jest przez trzy podniety: pieniądze, władzę oraz piękną i pociągającą Daisy Buchanan. Wywodzący się z nizin społecznych, ale funkcjonujący w świecie przestępczego półświatka i wielkich finansów, szybko zaczyna rozumieć, że wiedzie życie wystawne, jednak puste i pełne blichtru.
„Wielki Gatsby” to dzieło uznawane za najlepiej opisujące amerykańskie „stracone pokolenie” i czasy, kiedy droga „od pucybuta do milionera” faktycznie była krótka i prosta. To aktualna do dziś powieść o zatraceniu, swoisty pamflet na wyobrażenie o sławnym „amerykańskim śnie”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA