REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy serialu „Cobra Kai” zdradzili, kiedy powstanie 4. sezon serialu. Netflix zdecyduje, czy powstaną kolejne części

Serial „Cobra Kai” jest jednym z największych hitów serwisu Netflix na początku 2021 roku. Wielu fanów ze zniecierpliwieniem wypatruje więc dalszego ciągu historii zapoczątkowanej wiele lat temu w filmie „Karate Kid”. Twórcy produkcji zdradzili właśnie, kiedy mają zamiar wystartować z pracami nad 4. sezonem i jaka jest dalsza przyszłość „Cobra Kai”.

05.01.2021
20:31
cobra kai netflix
REKLAMA
REKLAMA

Netflix zdecydowanie może być zadowolony z podjętej w czerwcu 2020 roku decyzji wykupienia praw do produkowanego oryginalnie przez YouTube Red serialu „Cobra Kai”. Nadzieje związane z tym tytułem z każdym mijającym miesiącem były bowiem coraz większe, aż ostatecznie szefowie serwisu zdecydowali się wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów i przyspieszyli premierę 3. sezonu. Wyszli na tym ruchu więcej niż dobrze, bo w Stanach Zjednoczonych spin-off „Karate Kida” od początku roku nie opuszcza 1. miejsca w rankingu TOP 10.

W naszym kraju wokół „Cobra Kai” nie rozpętała się aż tak potężna burza, ale nadawany od 2018 roku serial przy okazji każdej premiery nowego sezonu może liczyć na wysokie miejsca w rankingu najpopularniejszych produkcji danego miesiąca. Dlatego wielu rodzimych fanów serii z pewnością ucieszy się z faktu, iż kontynuacja 3. sezonu już niedługo wejdzie na plan zdjęciowy.

Zdjęcia do 4. części „Cobra Kai” mają ruszyć na początku 2021 roku. Netflix dał zielone światło, a scenariusze nowych odcinków są w większości gotowe.

W rozmowie z portalem PopCulture.com pomysłodawca serialu Josh Heald zdradził, że plan twórców jest jasny. Rozpocząć zdjęcia do 4. sezonu w 2021 roku i wtedy również je zakończyć. W normalnych okolicznościach nie byłoby to nic trudnego, bo etap pre-produkcji został już niemal zamknięty. Nie wiadomo jednak, czy zmian w ustalonym kalendarzu nie będzie trzeba prowadzić na skutek kolejnych lockdownu wprowadzanych w związku z pandemią koronawirusa.

Ekipa ma mimo wszystko zamiar rozpocząć prace na planie zdjęciowym nowych odcinków na początku bieżącego roku. A gdyby to się udało, to premiery na Netfliksie moglibyśmy się spodziewać mniej więcej za rok. Na ten moment trudno stwierdzić natomiast, czy będziemy mieć wówczas do czynienia z ostatnim sezonem popularnej produkcji. W trakcie wspomnianego wywiadu współtwórca „Cobra Kai” Jon Hurwitz podkreślił ponadto, że myślą o kolejnych częściach tej historii:

Mamy plany dotyczące kilku następnych sezonów. Kiedy zaczęliśmy pisać 1. serię, to mieliśmy w głowach jasna ideę, w jaki sposób chcemy zakończyć tę opowieść. Ale nigdy nie byliśmy pewni, jak długo zajmie nam dojście do tego finału. Napisaliśmy już większość 4. sezonu i mamy pomysły na temat tego, co przyjdzie potem. Na ten temat czeka nas ciągnący się dialog z Netfliksem.

REKLAMA

Poprzednią odsłonę „Cobra Kai” znajdziecie w całości na Netflix Polska.

*Autorem zdjęcia wyróżniającego jest Guy D'Alema.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA