REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Film o słynnym przekręcie finansowym trafi do kin. W obsadzie gwiazdor filmu "My, zwierzęta"

"Cold Wallet". Taki jest tytuł filmu Cuttera Hodierne'a, którego scenariusz został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z obszaru finansowego. Chodzi o użytkowników Reddita, którzy zostali wkręceni w piramidę finansową w przekręcie z kryptowalutami.

30.03.2023
20:11
Raul Castillo wystąpi w "Cold Wallet
REKLAMA

Filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach niemal zawsze przyciągają do kin rzesze widzów. Tym razem wzięte zostały na tapet prawdziwe wydarzenia z finansowej działki.

Reżyser Cutter Hodierne tworzy film o grupie użytkowników Reddita, wciągniętych w niezły finansowy przekręt.

REKLAMA

Finansowy przekręt na ekranach kin. Trwają prace nad "Cold Wallet"

Przypomnijmy, że w 2022 roku upadła giełda kryptowalut FTX. Według szacunków około milion osób i inwestorów straciło swoje pieniądze, a długi wyceniono na 3,1 mld dolarów. To jeszcze nie wszystko, bo na jaw wyszły rozmaite sekrety FXT, m.in. to, że przenoszono środki klientów bez ich zgody z giełdy FTX do funduszu Alameda Research.

Dlatego "Cold Wallet" ma skupić się właśnie na grupie użytkowników Reddita, którzy w finansowym przekręcie stracili wszystkie pieniądze. Zainwestowali na FTX, natomiast gdy giełda padła, zostali na lodzie, tracąc, wszystko, co mieli.

Jednak chcąc się zemścić, w ramach odwetu za swoje straty podjęli się planu, gdzie porwali "finansowego influencera". Ten przekonał ich do zainwestowania w kryptowaluty oraz wciągnął w finansową piramidę.

REKLAMA

Raúl Castillo i Tony Cavalero w obsadzie "Cold Wallet"

W obsadzie nowego filmu znaleźli się m.in. Raúl Castillo, Tony Cavalero, Melonie Diaz i Josh Brener. Scenariusz przygotowany został przez Johna Hibeya, który już wcześniej pracował z reżyserem przy jego pełnometrażowym debiucie "Połów bez sieci".

Na razie nie wiadomo, kiedy "Cold Wallet" trafiłby na ekrany kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA