REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Zespół Coldplay nie zagra już koncertu. Powód? Troska o środowisko i naszą planetę

Chris Martin, frontman zespołu Coldplay, promuje właśnie nowy album grupy, zatytułowany „Everyday Life”. Krążek ma trafić na sklepowe półki i do serwisów streamingowych już jutro. Teraz jednak Martin zaskoczył wszystkich, mówiąc że jego zespół nie wyruszy w trasę koncertową promującą wydawnictwo. Dlaczego?

21.11.2019
17:21
Coldplay - Everyday Life - zdjęcie promocyjne
REKLAMA
REKLAMA

Nie wyruszymy w trasę z tym albumem. Chcemy przez najbliższy rok, dwa lata znaleźć sposób, aby nasza trasa koncertowa nie miała tak zgubnego wpływu na planetę. Co więcej - aby mogła mieć pozytywny wpływ na ochronę środowiska – zdradził frontman w rozmowie z BBC.

Martin uważa, że jako artyści o dużej popularności, muszą dawać przykład innym i pokazać, że da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Wyprzedawać ogromne stadiony i nieść radość dla odbiorców swojej muzyki, a jednocześnie być świadomym mieszkańcem planety, który dba o środowisko.

Muzyk już ma pierwsze pomysły na to, w jaki sposób trasy koncertowe grupy mogłyby mieć mniejszy niż dotychczas „odcisk węglowy”, czyli emitować mniej dwutlenku węgla. Chciałby przede wszystkim całkowicie wyeliminować użycie plastiku jednorazowego użytku podczas koncertów, czy wykorzystać energię słoneczną do zasilania sceny.

Oczywiście najtrudniej będzie z lotami - dodaje.

Zarzeka się jednak, że następna trasa, w którą wyruszy grupa będzie już miała lepszy wpływ na środowisko. Jak tylko zespół odnajdzie złoty środek, by spełnić swoją misję.

Zanim to jednak nastąpi, grupa planuje trzy ekskluzywne koncerty.

Dwa z nich odbędą się już jutro, w piątek 22 listopada, w Ammanie w Jordanii. Koncerty rozpoczną się o wschodzie i zachodzie słońca, co ma na celu odzwierciedlać dwie strony ich najnowszej płyty, zatytułowane „Sunrise” i „Sunset”.

Oba wydarzenia będzie można oglądać za pośrednictwem serwisu YouTube. W Polsce występy rozpoczną się o 5.00 oraz 15.00.

Kolejnym wydarzeniem będzie londyński koncert w Muzeum Historii Naturalnej, który odbędzie się 25 listopada. Tym razem muzycy zadeklarowali, że wszystkie przychody z imprezy zostaną przekazane na cele organizacji ClientEarth, zajmującą się ochroną środowiska.

Później grupa zrobi sobie wolne od koncertowania, szukając sposobu, by kolejne wydarzenia nie miały tak zgubnego wpływu na planetę.

W tym miejscu warto przypomnieć, że poprzednia trasa grupy Coldplay, promująca album „A Head Full of Dreams” zaprowadziła grupę do ponad 120 krajów, a przebieg serii koncertów uwieczniono w specjalnym filmie dokumentalnym, poświęconym także 20-leciu istnienia zespołu.

REKLAMA

Produkcja „A Head Full of Dreams” jest dostępna na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

* Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnego fanpage'a zespołu na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA