REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Collider Movie Talk to najlepsze miejsce dla kinomanów na YouTubie

"Best movie related talk show on the Planet Earth" - mówi hasło przewodnie Collider Movie Talk. I coś w tym jest. Jeśli raz wpadniecie w jego szpony to ciężko będzie się uwolnić. A codzienne odwiedzanie YouTubie tylko po to, by sprawdzać, co w filmie piszczy, stanie się rutyną.

09.02.2016
11:47
Collider Movie Talk to najlepsze miejsce dla kinomanów na YouTube
REKLAMA
REKLAMA

To co dziś znamy, jako Collider Movie Talk, sięga historią do 2003 roku. Wtedy John Campea powołał do życia The Movie Talk. Który z kolejnego serwisu o filmach zamienił się w podcast, a z podcastu w kanał na YouTubie. Sześć lat później Campea podjął współpracę z siecią kinową AMC, dzięki czemu powstał w pełni profesjonalny program AMC Movie Talk. Dostarczający najciekawszych informacji ze świata kina. Z uwagi na konflikt interesów, jaki wystąpił pomiędzy nim a korporacją - redakcja zaliczyła w zeszłym roku przeprowadzkę - widowisko oglądamy teraz pod zmienioną nazwą.

Formuła jest niezwykle prosta. Raz dziennie, od poniedziałku do piątku cztery osoby dyskutują na żywo o najciekawszych wydarzeniach filmowych. W ciągu 45 minut poznajemy także ich opinie o najnowszych premierach, czy wyniki box office, a na koniec odpowiadają na pytania zadawane na żywo przez widzów.

Weekendy przeznaczono na Mailbag, gdzie zbierane są najciekawsze pytania. Z opiniami Campea i jego kolegów można się zgadzać lub nie, jednak ich wiedza o branży jest nieoceniona. Oprócz tego powstają wydania specjalne, traktujące chociażby o kulisach realizacji programu.

Collider to również cotygodniowy Jedi Council, skupiający się wyłącznie na świecie Gwiezdnych Wojen. Ogląda go nawet sam John Boyega! Program jest powadzony przez Kristiana Harloffa, znanego ze Shmoes Know - pierwszego kanału na YouTubie, którego recenzje są brane pod uwagę przez Rotten Tomatoes.

Z kolei Heroes to dziecko Johna Schneppa (reżysera filmu dokumentalnego "The Death of "Superman Lives": What Happened?") i mekka ekranizacji komiksów. Nie brakuje w nim ciekawych gości. Ostatnio program odwiedził Rob Liefeld, twórca komiksowego Deadpoola.

Nowością w Colliderze są tzw. recap shows, czyli przepełnione spoilerami opinie o ostatnich odcinkach seriali, między innymi "Arrow", "The Flash", "Supergirl" i "Star Wars: Rebels". Niestety, niektórzy nowi prowadzący mocno odbiegają wiedzą i obyciem w porównaniu do reszty ekipy, a sam dobór seriali mógłby być lepszy.

REKLAMA

To oczywiście nie wszystko. Mamy przeróżne zestawienia, wywiady z gwiazdami, czy komentarze do filmów. A jeszcze kilka lat temu ciężko byłoby uwierzyć, że na YouTubie może zaistnieć tak profesjonalny, rozbudowany i przede wszystkim ciekawy kanał. Gorąco polecam!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA