REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

ComiXology Unlimited, czyli Netflix z komiksami

Popularny serwis ComiXology uruchomił właśnie nową, bardzo ciekawą usługę - ComiXology Unlimited, gwarantującą nieograniczony dostęp do komiksów w wersji cyfrowej w cenie ok. 24 złotych miesięcznie.

25.05.2016
9:52
ComiXology Unlimited, czyli Netflix z komiksami
REKLAMA
REKLAMA

ComiXology Unlimited ma być dla komiksów tym, czym jest Netflix dla seriali. Potężną platformą z bogatą ofertą, do której dostęp uzyskujemy za sprawą stałej, miesięcznej opłaty. To zupełnie nowa propozycja ComiXology - serwisu, który dotychczas oferował jedynie możliwość zakupienia wybranych tytułów w wersji cyfrowej.

W katalogu ComiXology Unlimited znajdziemy między innymi takie pozycje jak choćby: "Żywe trupy", "Hellboy", "Saga", "Attack on Titan", "Buffy the Vampire Slayer", "Transformers", "Archie" i wiele innych. Wśród nich brak komiksów wydanych przez Marvela i DC - to pierwsze wydawnictwo posiada własną platformę tego typu. Wszystko to za 6 dolarów miesięcznie, czyli około 24 złotych. Biorąc pod uwagę cenę pojedynczego komiksu na polskim rynku, jest to nad wyraz atrakcyjna propozycja.

the walking dead class="wp-image-42548"
REKLAMA

Jak przyznaje David Steinberger, czyli CEO ComiXology, celem jego firmy jest uczynienie z każdego człowieka czytelnika komiksów. Dodaje, że trudno jest to osiągnąć, gdy potencjalny miłośnik tego medium staje przed koniecznością wybrania jednego spośród setek tysięcy tytułów, o których nic wie. Teraz ma mieć możliwość samodzielnego zgłębiania tego świata, w niskiej cenie.

ComiXology Unlimited to fantastyczna oferta, przynajmniej na papierze. Nie gwarantuje ona bowiem dostępu do pełnej oferty komiksów dostępnych w ComiXology, a jedynie jej części. Ponadto w ramach usługi możemy czytać tylko określoną liczbę numerów z serii. Choć mimo wszystko chętnie bym z niej skorzystał, to niestety, na tę chwilę nie mam takiej możliwości. Została ona bowiem uruchomiona tylko dla obywateli Stanów Zjednoczonych. W planach jest jednak otworzenie jej na rynek międzynarodowy. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA