REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kto zagra Cormorana Strike'a, w serialu na podstawie cyklu J. K. Rowling

Cormoran Strike to główny bohater serii kryminałów napisanych przez Roberta Galbraitha, czyli tak naprawdę Joanne K. Rowling, która zdecydowała napisać powieść pod męskim pseudonimem, kiedy nikt nie chciał wydać jej twórczości ze wględu na płeć. BBC postanowiło zaadaptować cykl Rowling i nakręcić serial na jego podstawie. Wybrano już aktora grającego głównego bohatera.

07.09.2016
13:50
Wiemy, kto zagra Cormorana Strike'a, w serialu na podstawie cyklu Rowling
REKLAMA
REKLAMA

W Cormorana Strike'a wcieli się znany z seriali "Wojna i pokój" oraz "Muszkieterowie" Tom Burke. Aktor wystąpi w siedmiu epizodach produkcji. Pierwsza część cyklu, "Wołanie kukułki" zostanie podzielona na trzy odcinki, druga, czyli "Jedwabnik" na dwa, a trzecia, "Żniwa zła" również na dwa odcinki. Można więc powiedzieć, że będą to trzy osobne mini serie. Zdjęcia ruszają tej jesieni w Londynie.

wołanie kukułki class="wp-image-42987"

Joanne K. Rowling, autorka serii o Cormoranie Strike'u jest, jak zapewniła, zachwycona wyborem Toma Burke'a do roli wykreowanego przez nią bohatera.

REKLAMA

- Cormoran Strike to postać, o której pisze się z czystą radością, nie mogę doczekać się, kiedy zobaczę Toma grającego tego bohatera - stwierdziła pisarka.

Produkcji o Cormoranie Strike'u doczekamy się nie wcześniej niż w przyszłym roku. Przyznam, że cieszy mnie myśl o tym serialu - książki Rowling okazały się zadowalające, a sama postać Strike'a, weterana wojennego i detektywa, który jest małomówny, burkliwy, ale w głębi duszy oddany i wierny swoim wartościom, fascynująca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA