REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowe obostrzenia związane z pandemią: w ten weekend pójdziemy do kina, ale pod pewnymi warunkami

Dziś ogłoszono nowe zalecenia w związku z tzw. drugą falą pandemii COVID-19. Jakie konsekwencje będą miały obostrzenia dla branży kulturalnej i rozrywkowej?

15.10.2020
18:13
covid 19 kina teatry koncerty pandemia druga fala koronawirus w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas dzisiejszej czwartkowej konferencji nowe obostrzenia związane z drugą falą zachorowań (przypomnijmy — dziś odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem — 8099 przypadków). W związku z tym do tzw. strefy czerwonej dołączyły kolejne powiaty (łącznie jest ich 152), a rząd ogłosił porcję nowych obostrzeń związanych z pandemią:

Jakie będą konsekwencje dla branży kulturalno-rozrywkowej?

Jak wynika z opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia plansz informacyjnych, zarówno w żółtej, jak i czerwonej strefie od 17 października będą obowiązywać nowe zasady dotyczące udziału w imprezach kulturalnych. Oznacza to, że nadal będziemy mogli w najbliższy weekend pójść do kina, teatru lub na koncert, ale na salę wpuszczona zostanie jedynie część widzów — tak, by zajęli oni maksymalnie 1/4 dostępnych miejsc.

Co z kontrowersyjnym koncertem organizowanym przez TVP?

Jeszcze przed ogłoszeniem nowych obostrzeń, gorącą dyskusję wywołał koncert organizowany przez Telewizję Polską w Wadowicach z okazji tzw. dnia papieskiego:

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, jaką w kontekście nowych obostrzeń decyzję podjęli organizatorzy niedzielnego koncertu. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA