REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Cuba Gooding Jr. oskarżony o podwójny gwałt z 2013 roku. Aktor zapewnia o swojej niewinności

Cuba Gooding Jr. to jeden z najlepiej rozpoznawalnych afroamerykańskich aktorów. Dalsza kariera gwiazdora takich tytułów jak „Pearl Harbor” i „American Crime Story” stanęła jednak właśnie pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu oskarżenia o podwójny gwałt, który miał mieć rzekomo miejsce w 2013 roku.

19.08.2020
12:28
cuba gooding jr gwałt
REKLAMA
REKLAMA

Cuba Gooding Jr. był jedną z największych hollywoodzkich gwiazd początku XXI wieku. Oscar zdobyty za drugoplanową rolę w filmie „Jerry Maguire” sprawił, że o angaż urodzonego w Nowym Jorku aktora starały się wszystkie największe wytwórnie. Ostatecznie Gooding Jr. wsławił się występami w takich tytułach jak „Siła i honor”, „Pearl Harbor”, „Wyścig szczurów” i „Lepiej być nie może”. Później nie było już tak różowo.

W ostatnich latach kariera gwiazdora zdecydowanie zahamowała, a widzowie mogli go oglądać głównie w małych epizodach. Większe zainteresowanie jego osobą wzbudziła właściwie tylko rola O.J. Simpsona w „American Crime Story”. Coraz częściej zaczęto mówić, że umiejętności aktorskie Nowojorczyka nie stoją na najwyższym poziomie, a jego sytuacji nie poprawiły poważne kontrowersje wysuwane w związku z jego życiem prywatnym. W 2019 roku łącznie aż 22 kobiety oskarżyły go molestowanie seksualne, czego wynikiem są dwie różne sprawy sądowe. Obie są w toku, a Gooding Jr. nie przyznaje się do winy. A to jeszcze nie koniec problemów aktora.

Anonimowa kobieta twierdzi, że Cuba Gooding Jr. zgwałcił ją dwukrotnie w 2013 roku.

Jak podaje portal Variety, do zdarzenia miało dojść w pokoju hotelowym w nowojorskim The Mercer Hotel. Według doniesień ofiary Gooding Jr. spotkał ją i jej przyjaciółkę na imprezie w Greenwich Village, po czym zaprosić je na drinki. Jedną z kobiet zaprosił do siebie do pokoju, ponieważ chciał się przebrać. Gdy mężczyzna zaczął się rozbierać w jej obecności, chciała wyjść, ale zablokował drzwi i rzucił ją na łóżko. Następnie miał zacząć ją dotykać, a później zgwałcić waginalnie i analnie, pomimo licznych protestów oraz próśb, by przestał.

REKLAMA

Prawnik aktora, Mark Jay Heller podkreślił w oświadczeniu wysłanym mediom, że jego klient jest niewinny. Według oskarżonego do opisanego zajścia nigdy nie doszło, a wszystkie szczegóły są wymysłem anonimowej osoby. Najnowszy pozew przeciwko celebrycie został wniesiony do sądu w Nowym Jorku. Nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat ewentualnej rozprawy.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA