REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Cyborg bez tajemnic. DC przybliża widzom kolejnego członka Justice League

Liga sprawiedliwości już niedługo uformuje się na naszych oczach w kolejnym filmie w ramach DC Extended Universe. Nie musimy jednak czekać aż do premiery, by poznać nowych bohaterów. Cyborg swoje tajemnice zdradza na YouTubie.

24.10.2017
11:33
cyborg justice league liga sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA

Justice League będzie miało premierę już za 3 tygodnie, a Warner Bros. nie patyczkuje się z promocją nowego filmu o superbohaterach. Do sieci trafił nowy materiał o herosie, który do tej pory dla widzów kinowych jest enigmą.

Spośród członków Justice League poznaliśmy jak na razie wyłącznie nowe inkarnacje Supermana, Batmana i Wonder Woman.

Pozostali członkowie tej formacji, czyli Flash, Aquaman i Cyborg mieli wyłącznie krótkie cameo w Batman v. Superman. Bohaterowie dostaną swoje solowe filmy, ale dopiero po ich pierwszym spotkaniu na dużym ekranie i skrzyknięciu do wspólnej walki przez Batmana.

Nie powinno to dziwić. Kinowe uniwersum DC debiutowało znacznie później niż Marvel Cinematic Universe. Avengersi najpierw dostali swoje solowe filmy, a dopiero później wystąpili na ekranie wspólnie. DC goniąc konkurencję, musiało odwrócić kolejność.

Kim w takim razie jest Cyborg?

Na to pytanie odpowiada krótki materiał przygotowany przy współpracy wytwórni oraz amerykańskiego operatora AT&T. Cyborg to tak naprawdę Victor Stone - nazywany przez przyjaciół Vic. W filmowej wersji mężczyzna będący zawodnikiem futbolowym stracił swoje ciało, które jego ojciec zastąpił metalową konstrukcją mającą pozaziemskie korzenie.

W przeciwieństwie do Robocopa, do którego można byłoby na siłę porównać nowego bohatera DC Extended Universe, Cyborg nie jest ociężały. Potrafi latać i zwinnie się poruszać. Może w dodatku intuicyjnie łączyć się z systemami komputerowymi. Jego nowe mechaniczne ciało potrafi też generować potężne bronie zamiast kończyn.

Cyborg w komiksach.

Filmowa wersja tego superbohatera dość wiernie obrazuje jego komiksowy pierwowzór. Postać po raz pierwszy zadebiutowała w zeszycie DC Comic Presents #26 z 1980 roku. Postać stworzyli Marv Wolfman oraz George Perez.

Z początku bohater był członkiem grupy Teen Titans, ale reboot uniwersum DC z 2011 roku zmienił jego historię i przeobraził bohatera w jednego z twórców grupy Justice League obok Batmana, Supermana i Wonder Woman.

REKLAMA

Uaktualniona komiksowa historia Victora Stone'a znalazła odbicie w jego filmowej genezie. W filmie Liga sprawiedliwości bohatera gra Ray Fisher, który będzie gwiazdą filmu Cybrog w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA