REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #56

W tym tygodniu zrobiło się bardzo hip-hopowo/hard rockowo. W streamingu czekają na was nowe płyty od Chrisa Browna, Big Seana, ale także zremasterowane "Physical Graffiti" Led Zeppelin i świeży materiał od Scorpions.

24.02.2015
20:58
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #56
REKLAMA
REKLAMA

Big Sean

Gatunek: hip-hop

Bez dwóch zdań Big Seana można zaliczyć do artystów, który zagarnęli dla siebie końcówkę 2014 roku. Amerykański raper wypuszczając I Don't Fuck With You zapewnił sobie odpowiednie zainteresowanie swoim nowym, trzecim albumem "Dark Sky Paradise". Jak to zwykle bywa w przypadku takich gwiazd, gości na płycie nie brakuje, zatem usłyszycie w kawałkach Kanyego Westa, Johna Legenda oraz Chrisa Browna. Zaś nad produkcją całości czuwali m.in. DJ Mustard, Mike Will Made It, Vinylz i West, więc sama śmietanka. "Dark Sky Paradise" jest jednak płytą mroczną, więc jeżeli uważacie I Don't Fuck With You za zbyt mocny kawałek, to najnowszy materiał Big Seana  nie jest dla was.

Champs

Gatunek: indie pop

Miły początek Cyfrowych nowości, to jedna z ciekawszych płyt w najnowszym zestawieniu. "Vamala" od duetu Champs urzeka delikatnością, zarówno w kwestii wokalu, jak i brzmień. Trudno na "Vamali" szukać piosenek zwalających z nóg, płyta od początku do końca trzyma równy poziom. Album świetnie się wchłania całą swoją osobą, ale nóżką przy tym indie popie nie da rady potupać.

Chris Brown

Gatunek: R&B

Chris Brown długo nie czekał z wydaniem nowego krążka. Raptem rok po premierze "X" amerykański piosenkarz zbiera już nowy materiał w postaci "Fan of a Fan: The Album". Singiel Ayo wydany w styczniu 2015 dawał przedsmak tego, jak nagrany z Tygą album będzie brzmieć. I cóż, to stary dobry Chris Brown, to samo brzmienie, które znamy chociażby z "X". Ja jednak "Fan of a Fan: The Album" zaliczyłbym raczej do średniaków.

Led Zeppelin

Gatunek: hard rock

Nie, Led Zeppelin nie reaktywowali się z nowym perkusistą. Zamiast tego zespół prawie po 40 latach wypuścił odświeżoną wersję "Physical Graffiti". Zanim jednak odwrócicie głowę z niesmakiem krzycząc "skok na kasę" odsłuchajcie nigdy niepublikowane wcześniej kawałki: Brandy & Coke, Everybody Makes It Through oraz Driving Through Kashmir.

Scorpions

Gatunek: hard rock

"Return Forever" - najnowszy album Scorpions już pojawił się w streamingu. Czy jest się czym zachwycać? Moim zdaniem niespecjalnie, ale niemiecki zespół przynajmniej wydaje jakiś nowy materiał. To wciąż stare dobre riffy, ostry wokal Klausa Meine'a i melodyjne refreny, idealny zestaw dla każdego podstarzałego fana rocka.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA