REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #58

Nie da się ukryć, że ten tydzień upłynie pod hasłem - Madonna. Królowa popu wydała nowy krążek, który pewnie przez długi czas będzie rządzić na parkietach. Gdy jednak znajdziecie chwilę, sprawdźcie też Jack U, nowy projekt Skrillexa i Diplo.

10.03.2015
21:42
Cyfrowe nowości muzyczne - najlepsze albumy w streamingu
REKLAMA
REKLAMA

Jack U

Gatunek: EDM

Skrillex z Diplo, czyli powiedzmy, że nowa jakość na scenie muzycznej. Obaj panowie już swój dorobek posiadają, obaj są popularni i mają własne wytwórnie. Skrillex i Diplo znają się jednak nie od dziś, a ich projekt Jack U jest tak naprawdę wynikiem ich muzycznej współpracy ciągnącej się od przynajmniej czterech lat. Co Jack U ma do zaprezentowania słuchaczowi? Mało oryginalną, ale dobrze wyprodukowaną dawkę EDM z udziałem gwiazd światowego formatu. Tak czy siak, warto rzucić uchem na owoc wspólnej pracy tych dwóch DJów. Niektóre kawałki z ich płyty pewnie będą bujać niedługo w klubach.

Jimmy Somerville

Gatunek: disco

Jimmy Somerville, wokalista Bronski Beat i The Communards, pojawił się z kolejną płytą. Zwalniamy więc tempo po elektronicznych bujankach Diplo i Skrillexa, a zajmiemy się oldschoolo brzmiącym disco z Wysp. Nie ma co jednak ukrywać, że "Homeage" od Somerville'a jest płytą porywającą. Stare i dobre disco potrafi jednak momentami przykuć uwagę na tyle, że album Brytyjczyka można przesłuchać za jednym zamachem i potupać momentami nóżką.

Madonna

Gatunek: pop

Królowa popu jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Madonna właśnie wydała kolejną płytę - "Rebel Heart". Madonna znowu dostosowuje się jak  kameleon do panujących trendów, przeobraża się i goni młodsze koleżanki. Z "Rebel Heart" działy się jednak różne dziwne rzeczy, wyciek gonił wyciek, a artystka wyrywała sobie włosy z głowy z tego przykrego dla niej powodu. Czy płyta warta była takiej afery? Z pewnością nie, bo kolejny krążek Madonny nie wstrzymuje oddechu u słuchacza. Nie oznacza to też jednak, że jest to zła płyta. Bogaty skład producencki (m.in. Kanye West, Avicii, Diplo) zadbał o to, żeby "Rebel Heart" dobrze się słuchało i zostawało na jakiś czas w głowie.

The Answer

Gatunek: hard rock

Znów trochę klasyki, ale tym razem tej rockowej od The Answer z Irlandii Północnej. The Answe nie są żadnymi wymiataczami, ale ich kawałki potrafią wpaść w ucho. Nie zastanawiajcie się zatem i przesłuchajcie "Raise a Little Hell" od długowłosych Irlandczyków.

Young Guv

Gatunek: indie rock

Na końcu mamy Young Guv, a właściwie to Bena Cooka, czyli znakomitego artysty, ghostwritera dla wielu gwiazd, m.in. Kelly Clarkson i Taylor Swift. Young Guv wydał wreszcie własny krążek "Ripe 4 Luv" i mogę napisać tylko jedno - musicie go posłuchać. Jak na debiutancki album, Young Guv udowodnił tylko tyle, że powinien już dawno wziąć się za tworzenie własnej muzyki.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA