REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #58

Nie da się ukryć, że ten tydzień upłynie pod hasłem - Madonna. Królowa popu wydała nowy krążek, który pewnie przez długi czas będzie rządzić na parkietach. Gdy jednak znajdziecie chwilę, sprawdźcie też Jack U, nowy projekt Skrillexa i Diplo.

10.03.2015
21:42
Cyfrowe nowości muzyczne - najlepsze albumy w streamingu
REKLAMA
REKLAMA

Jack U

Gatunek: EDM

Skrillex z Diplo, czyli powiedzmy, że nowa jakość na scenie muzycznej. Obaj panowie już swój dorobek posiadają, obaj są popularni i mają własne wytwórnie. Skrillex i Diplo znają się jednak nie od dziś, a ich projekt Jack U jest tak naprawdę wynikiem ich muzycznej współpracy ciągnącej się od przynajmniej czterech lat. Co Jack U ma do zaprezentowania słuchaczowi? Mało oryginalną, ale dobrze wyprodukowaną dawkę EDM z udziałem gwiazd światowego formatu. Tak czy siak, warto rzucić uchem na owoc wspólnej pracy tych dwóch DJów. Niektóre kawałki z ich płyty pewnie będą bujać niedługo w klubach.

Jimmy Somerville

Gatunek: disco

Jimmy Somerville, wokalista Bronski Beat i The Communards, pojawił się z kolejną płytą. Zwalniamy więc tempo po elektronicznych bujankach Diplo i Skrillexa, a zajmiemy się oldschoolo brzmiącym disco z Wysp. Nie ma co jednak ukrywać, że "Homeage" od Somerville'a jest płytą porywającą. Stare i dobre disco potrafi jednak momentami przykuć uwagę na tyle, że album Brytyjczyka można przesłuchać za jednym zamachem i potupać momentami nóżką.

Madonna

Gatunek: pop

Królowa popu jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Madonna właśnie wydała kolejną płytę - "Rebel Heart". Madonna znowu dostosowuje się jak  kameleon do panujących trendów, przeobraża się i goni młodsze koleżanki. Z "Rebel Heart" działy się jednak różne dziwne rzeczy, wyciek gonił wyciek, a artystka wyrywała sobie włosy z głowy z tego przykrego dla niej powodu. Czy płyta warta była takiej afery? Z pewnością nie, bo kolejny krążek Madonny nie wstrzymuje oddechu u słuchacza. Nie oznacza to też jednak, że jest to zła płyta. Bogaty skład producencki (m.in. Kanye West, Avicii, Diplo) zadbał o to, żeby "Rebel Heart" dobrze się słuchało i zostawało na jakiś czas w głowie.

The Answer

Gatunek: hard rock

Znów trochę klasyki, ale tym razem tej rockowej od The Answer z Irlandii Północnej. The Answe nie są żadnymi wymiataczami, ale ich kawałki potrafią wpaść w ucho. Nie zastanawiajcie się zatem i przesłuchajcie "Raise a Little Hell" od długowłosych Irlandczyków.

Young Guv

Gatunek: indie rock

Na końcu mamy Young Guv, a właściwie to Bena Cooka, czyli znakomitego artysty, ghostwritera dla wielu gwiazd, m.in. Kelly Clarkson i Taylor Swift. Young Guv wydał wreszcie własny krążek "Ripe 4 Luv" i mogę napisać tylko jedno - musicie go posłuchać. Jak na debiutancki album, Young Guv udowodnił tylko tyle, że powinien już dawno wziąć się za tworzenie własnej muzyki.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA