REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #11

Dzisiejsze "Cyfrowe nowości muzyczne" zamiast Jacka wyjątkowo poprowadzę ja. I choć trudno będzie mi zastąpić kolegę w tej roli, zrobię co w mojej mocy żeby was nie tylko nie znudzić, ale zainteresować wyborem utworów, które pojawiły się na serwisach streamingowych w ciągu ostatniego tygodnia. To co, gotowi? 

01.04.2014
21:21
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #11
REKLAMA

Spiral - Cloud Kingdoms

REKLAMA

Tytułowy, utwór z nowego albumu Spiral - grupy odpowiedzialnej za wydane w 2009 roku "Urban Fable". Bardzo przyjemny dla ucha, delikatny, nastrojowy z fantastycznym damskim wokalem. Cała płyta, którą możecie znaleźć tutaj, utrzymana jest raczej w jednolitej konwencji, idealnej na popołudniowy chillout. Choć zdarzają się i bardziej dynamiczne kawałki, jak choćby Sweet and Sour.Johny Cash - Out Among the Stars

Pierwszy utwór z nagranej w 1981 roku płyty, która została odnaleziona przez syna Johny'ego Casha dopiero w 2012 roku. Publikacji doczekała się 25 marca 2014 roku, po 33 latach od dnia jej stworzenia. Niezwykła rzecz dla miłośników cashowego country i jego niesamowitego głosu.The Black Keys - Fever

Nowy singiel The Black Keys budzi mieszane odczucia, ponieważ dość znacząco odbiega od dotychczas znanego stylu tej grupy. Od bluesowo-rockowym brzmień do indie może być całkiem niedaleko, jak się okazuje. Mnie się podoba, wpada w ucho.
Chryzantemy Złociste - Artur Gadowski, Tangata Quintet

Świetny projekt wokalisty zespołu IRA i zespołu Tangata Quintet. Płyta "TanGado" prezentuje doskonale znane, klasyczne tanga w nowej, brawurowej interpretacji. Poniższy utwór, Chryzantemy Złociste, to próba zmierzenia się z muzyką Zbigniewa Maciejewskiego i tekstem Michała Bajora "Po każdej nocy wstaje dzień".


Alpenglow - S. Carey

Alpenglow to utwór z najnowszej płyty Seana Careya zatytułowanej "Range of Light". Piękny, bardzo klimatyczny i nieco melancholijny. Zresztą cały ten album jest niezwykły i muzycznie olśniewający, polecam sprawdzić.
Revolution - The Used

Energiczny, rockowy kawałek ze świetną perkusją. Cała płyta "Imaginary Enemy" jest jak dla mnie trochę zbyt monotonna, ale pojedyncze utwory fajnie ożywiają moją playlistę.From Your Computer - Patsy Matheson

Nieszczególnie znana artystka, a obdarzona fantastycznym głosem. Na płycie "Domino Girls", poza tym fenomenalnym wokalem, możemy usłyszeć też całkiem ciekawą, charakterystyczną gitarę.

REKLAMA

Bonus: donGURALesko - Niesiemy dla was bombę

Nowego tracka Gurala nie udało mi się znaleźć na żadnym serwisie streamingowym, ale oficjalnie wylądował na YouTube i dlatego, trochę wbrew zasadom tego cyklu, muszę się nim podzielić. Prawdziwa torpeda, rewelacyjny bit Donatana  i mistrzowska produkcja. Jak raczej nie słucham donGURALesko, tak nie mogę przestać wciskać replay przy "Niesiemy dla was bombę". Utwór promuje film "Hardkor Disko", którego premiera odbędzie się już 4. kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA