REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #19

Nie zawsze opisując nowości skaczę do góry i modlę się do ołtarzyków poświęconym serwisom streamingowym. Zdarzało się już wcześniej, że wiało muzyczną nudą, w tym tygodniu jest jednak wyjątkowo nudno, a sytuację ratuje w zasadzie tylko nowa płyta Röyksopp, rodzime Xxanaxx i kompilacja przebojów od Kiss (którzy chyba nigdy się nie znudzą) oraz parę niezależnych zespołów. Głowa do góry, na szczęście wspomniane przeze mnie wyjątki są na tyle dobre, że potrafią nadrobić za całą resztę. Przekonani? Zapraszam zatem na Cyfrowe nowości muzyczne. 

27.05.2014
21:34
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #19
REKLAMA

Cher Lloyd

REKLAMA

Gatunek: pop

Jeeej, Cher Lloyd wydała już drugiego w swojej dyskografii longplaya. Uczestniczka brytyjskiego xFactora zdecydowanie świeci jasnym światłem pośród nowości w tym tygodniu. Jej lekka, popowo-r&b płyta pozwala na chwilę relaksu i zanurzenie się w melodyjnych piosenkach.

Echo & the Bunnymen

Gatunek: post punk

Jak muzycznie zacząć nowy tydzień? Echo & the Bunnymen mogą być na to pytanie bardzo dobrą odpowiedzią. "Meteroites" spokojnie wprowadzą was w cyfrowe nowości, stanowiąc idealne tło do... poszukiwań jeszcze lepszych płyt. Niestety najnowszy krążek Echo & the Bunnymen jest tylko odległym echem świetnych wydawnictw Brytyjczyków z początku lat 80-tych.

Hamell on Trial

Gatunek: anti folk

Hamell on Trial, to jednoosobowy zespół w postaci Eda Hamella, muzyka, który w humorystyczny sposób wyśpiewa wam do ucha swoje żale, w akompaniamencie swojej gitary akustycznej. Już sam tytuł krążka tego pana "The Happiest World in the World" wiele powie wam o sarkastycznym podejściu Hamella do życia, a także do zawodu muzyka.

Kiss

Gatunek: hard rock

Kiss? Chyba nie muszę przedstawiać. Legendy rocka wydały właśnie składankę "KISS 40" z okazji 40-tej rocznicy powstania zespołu. Na krążku nic was nie zaskoczy, są na nim zawarte stare kawałki, które pewnie doskonale znacie, ale przecież zawsze fajnie jest wrócić do dawnych nagrań amerykańskich dinozaurów rocka, prawda?

Röyksopp & Robyn

Gatunek: synthpop

Röyksopp i Robyn znów razem i znów tworzą hity! Po publikacji świetnie brzmiącego singla Do It Again czekałem z niecierpliwością na to, co Norwedzy zaprezentują na swojej nowej, piątej płycie w kolekcji. I doczekałem się, "Do It Again" nagrane wraz ze szwedzką wokalistką Robyn porywają po raz kolejny. Szkoda tylko, że nowy krążek zawiera zaledwie... 5 kawałków.

Xxanaxx

Gatunek: muzyka elektroniczna

Polska muzyka elektroniczna zawsze jest mile widziana, dlatego Xxanaxx nie mogło dzisiaj zabraknąć. "Traingles" to nowy longplay zespołu i kolejna płyta, którą musicie przesłuchać. Oldschoolowe beaty Wasiliweskiego i delikatny wokal Szafrańskiej są lekarstwem na muzyczną posuchę tego tygodnia.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA