REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #23

Trochę mroźnej elektroniki od GusGus i cieplej od How To Dress Well (z panierką w postaci r&b), wakacyjne nu-hula od Vacationer oraz popowa nuta z polski, od Meli Koteluk. Tak wygląda w skrócie lista artystów występujących w najnowszym, cotygodniowym zestawieniu pt. Cyfrowe nowości muzyczne. 

24.06.2014
19:32
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #23
REKLAMA

Brian Reitzell

REKLAMA

Gatunek: Muzyka elektroniczna/alternatywna

Brian Reitzell nic wam nie mówi? To może serial "Hannibal" albo najnowszy hit od Ubisoftu "Watch Dogs"? Reitzell jest znanym kompozytorrem muzyki do filmów (ostatnio do gry) , z nominacją do nagrody BAFTA na karku. Tym razem jednak Brain Reitzell stworzył coś bardziej osobistego, pierwszy album solowy. "Auto Music" jest bardzo eklektyczną płytą, której najlepiej słucha się nie przerywając nawet na chwilę. Longplay Reitzella opowiada swoimi kawałkami historię opartą na różnych klimatach. Od rockowych riffów i organowych, ciężkich akordów, po plastikowe syntezatory i ambientowe długogrające dźwięki.

Ed Sheeran

Gatunek: pop/r&b

Drugi (po Ronie Weasleyu) ulubiony rudzielec Brytyjczyków gości u nas ze swoją nową płytą "X". Fanom Eda nie muszę chyba nawet mówić, że krążek jest... fantastyczny. "X" zawiera bardzo nośne kawałki, jedne z nich są płaczliwym wołaniem (I'm A Mess), a inne (jak Sing) wyrywającymi pośladki do tańca hiciorami. Takiego popu aż chce się słuchać.

GusGus

Gatunek: muzyka elektroniczna

Elektroniczna chluba Islandczyków zawitała na serwisy streamingowe. GusGus z nowym krążkiem można już posłuchać, warto? No ależ oczywiście. Pomimo ciągle zmieniającego się składu, jedno pozostało niezmienne - GusGus to królowe elektroniki. Islandczycy mieli przyjemność odwiedzić nasz kraj rok temu na Audioriver, ten kto nie był niech teraz żałuje. Poważnie.

How To Dress Well

Gatunek: alternatywne r&b

Ciągle pozostajemy w klimatach syntezatorowych dźwięków i samplowanych beatów, tyle że skąpanych w r&b. How To Dress Well (czyli jednoosobowy skład w postaci Toma Krella) powraca po dwóch latach (i genialnej płycie "Total Loss") z longplayem "What Is This Heart?". Czy na najnowszym albumie znajdziemy perełki na miarę Cold Nites? "Obawiam" się, że tak... "What Is This Heart?" brzmi naprawdę dobrze i jeżeli podobały się wam poprzednie dokonania tego artysty, tym razem musi być tak samo.

Mastodon

Gatunek: metal progresywny

Mastodon - dosyć młoda gwiazda metalu progresywnego - wydali właśnie szósty już krążek w dyskografii zatytułowany "Once More 'Round the Sun". Nie zastaniecie jednak na nim niczego zaskakującego, mamy to samo brzmienie co na "The Hunter", może poza niektórymi cięższymi kawałkami. Gitary nadal stroją nisko, ściany riffów zalewają uszy, a wokal Troya Sandersa raz płynie delikatnie, a innym razem kuje w uszy z ciężkimi dźwiękami basu.

Mela Koteluk

Gatunek: indie pop

Nie, Mela nie wydała jeszcze nowego longplaya, a... singiel. Zwykle w nowościach nie daje singli, ale dla Meli czynię wyjątek. Mało wypływa rodzimego indie popu, dlatego też "Fastrygi" musiały znaleźć się w Cyfrowych nowościach muzycznych. Niestety "Fastrygi" nie są do końca takie jak oczekiwałem. W kawałku czuć pewną... nijakość i nudę. Jeżeli to ma być singlem nadchodzącej płyty, to trochę zaczynam się obawiać.

Miniature Tigers

Gatunek: indie rock

O dziwo, w tym tygodniu mało indie rocka, ale nie ma tego złego... ponieważ z pomocą przychodzą nam Miniature Tigers z nowym krążkiem - "Cruel Runnings". Jak można było się spodziewać, Miniature Tigers w swoim stylu, prezentują nam kawałki, które są jednocześnie smętne jak stary kot i żywiołowe jak  Ozzy Osbourne w swoich młodych latach. Do tego ciepło brzmiące gitary, syntezatory i bardzo melodyjne refreny. Cukierkowy indie rock (pop) po raz kolejny zdaje egzamin.

Vacationer

Gatunek: Nu-Hula

Vacationer z drugą płytą i początek wakacji, przypadek? Nie sądzę. Tym bardziej, że brzmienie "Relief" (nowego krążka zespołu) pasuje wprost idealnie na ciepłe dni, moczenie gatek w wodzie i opalanie się na plaży. Nu-Hula to gatunek, który musi wprawić was w dobry nastrój, a Vacationer nadaje się do tego najlepiej.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA