REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #25

Słonecznie, bardzo słonecznie zaczyna się ten tydzień dla fanów dobrego brzmienia. Manic Street Preachers wydali nowego longplaya, a muzyki elektronicznej (m.in. The Acid) mamy aż pod dostatkiem. Cyfrowe nowości muzyczne najwyższa pora zacząć.

08.07.2014
21:32
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #25
REKLAMA

Acollective

REKLAMA

Gatunek: indie rock/muzyka elektroniczna

Acollective to tygiel muzycznych rozmaitości prosto z Izraela. Trochę indie rocka, trochę elektroniki, trochę folku, wymieszane w taki sposób, że mimo różnic gatunkowych, wszystko pasuje do siebie. Bardzo świeże podejście to zapewne zasługa siedmioosobowego składu Acollective. Tyle głów i pomysłów daje efekt ciągłego zaskakiwania słuchacza. "Pangea" to nowość, którą w tym tygodniu trzeba przesłuchać.

Cloud Boat

Gatunek: muzyka elektroniczna

Obiecałem dobrą muzykę elektroniczną i dotrzymałem słowa. Cloud Boat to duet prosto z Wielkiej Brytanii. Tom Clarke i Sam Ricketts zaczynali najpierw jako metalowcy i punkowcy, ale wróceniu ze studiów zaczęli tworzyć elektronikę - czyli jak większość. Rok temu zadebiutowali krążkiem "Book of Hours", który został bardzo ciepło przyjęty, miks melancholijnego folku z elektroniką opłacił się. I wydaje się, że Anglicy powtórzyli sukces na kolejnym krażku, czyli "Model of You". Brzmienie jest nieco cięższe, ale za to bogatsze.

Dawn Golden

Gatunek: muzyka elektroniczna

Dawn Golden reprezentuje podobne podejście do muzyki elektronicznej, co Cloud Boat, czyli emocjonalne łączenie folku z samplami i syntezatorami. "Still Life" - najnowsze dzieło Dawn Golden nie jest może płytą, przy której można się całkowicie zrelaksować, ale pozwala za to na uczucie obcowania z czymś "lepszym".

Eugene McGuinness

Gatunek: indie rock

No ok, przyszła pora na chwilę oddechu, czyli gitary, perkusję i bas. Eugene Mc Guinness to artysta z Wielkiej Brytanii, który pojawia się dzisiaj ze swoim piątym już krążkiem "Chroma". Jak nalepiej określić brzmienie tego krążka? Przede wszystkim nie ma tu miejsca na "pierdoły", płyta jest zbiorem prostych, ale wpadających w ucho piosenek. Dla kogoś kto lubi stare rockowe hity, powinna być jak znalazł.

Manic Street Preachers

Gatunek: rock alternatywny

Legenda rocka alternatywnego wydali nowy, absolutnie fantastyczny krążek! "Futurology" jest płytą, która spodoba się zarówno starym fanom, jak i osobom, które po prostu lubią rocka, ale - choć to mało prawdopodobne - nigdy nie słyszały o Manic Street Preachers. Tym razem walijski zespół tworzy piosenki, które dają kopa zamiast (ekhm Rewind The Film) usypiać. Na festiwalowe szaleństwo pasuje jak ulał.

Sia

Gatunek: pop

Trochę ucieczki od alternatywy, ponieważ mamy do czynienia z popową Sią. Nowy krążek Sii to przede wszystkim lekkie brzmienie, nadające się do słuchania praktycznie w każdym momencie. Nie zamęczy was trudny tekst, skomplikowane riffy i ściana dźwięku. Po prostu dobry pop, prosto z Australii.

The Acid

Gatunek: muzyka elektroniczna

Odpoczęli od elektroniki? No to teraz wracamy do niej, a dokładnie do The Acid, czyli trio tworzącego bliżej nieokreśloną muzykę elektroniczną. Jeśli lubicie spokojny, wręcz melancholijny śpiew i chilloutowy (choć nie zawsze) podkład, "Liminal" - debiutancki krążek The Acid - musi się wam spodobać.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA