REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #28

Po raz kolejny nie rozpieszczają nas nowe albumy, ale i w tym tygodniu znalazły się perełki. Szczególnie jeden zespół z Wysp Brytyjskich, które po prostu zasługuje na waszą uwagę. Ta muzyczna "perełka" zachowana jest na koniec zestawienia, zanim do niej dojdziecie, musicie przebić się przez trochę popu, bluesa i dance. Kupieni? To zapraszam na kolejne Cyfrowe nowości muzyczne.

29.07.2014
21:00
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #28
REKLAMA

Andy Bell

REKLAMA

Gatunek: dance

Andy Bell - 1/2 zespołu Erasure - wydał swój czwarty solowy album. Longplay nazywa się "Torsten the Bareback Saint" i jest w zasadzie jednoosobowym show, operą, w której głównym bohaterem jest Torsten  opowiadający o swoim odkrywaniu seksualności. Jeżeli lubicie (gejowskie) musicale, zabawne i proste piosenki, to możecie pokusić się o posłuchanie "Torsten the Bareback saint".

Beck (różni artyści)

Gatunek: rock/folk

Zaczęło się od wydania książki "Song Reader" z zapisem utworów Becka w 2012 roku. Piosenki doczekały się jednak poważnego potraktowania przez Becka oraz jego przyjaciół, mnóstwa przyjaciół. Panorama artystów rozciąga się od Jacka White'a, przez Norah Jones do Jacka Blacka i Fun. "Song Reader" jest płytą bardzo różnorodną, piosenki zostały zaśpiewane przez artystów tak, jakby oni sami je tworzyli na nowo. Naprawdę świetna pozycja w tym tygodniu.

Eric Clapton

Gatunek: blues rock

Świeżynka od Erica Claptona, nowy longplay z jeszcze gorącymi bluesowymi kawałkami. "The Breeze: An Appreciation of JJ Cale" nie jest żadną rewolucją, nie jest też krążkiem wybitnym. To po prosty zestaw dobrze brzmiących kawałków bluesowych od legendy, czyli Erica Claptona. Znajdą się tutaj kawałki lekkie, wręcz popowo rockowe, jak i rock&rollowe.

Land Observations

Gatunek: muzyka instrumentalna

Tym rem nie usłyszycie ludzkiego głosu. "The Grand Tour" od Land Observations to podróż w świat dźwięków, które składają się na prywatną ścieżkę dźwiękową każdego słuchacza. Nie ma tu hitowych riffów i melodii, ale za to jest spokój i możliwość zamknięcia się na jakiś czas przed zewnętrznym światem. Takich concept albumów poproszę więcej.

Loudon Wainwright III

Gatunek: blues/rock/folk

Loudon Wainwright III, chodząca, grająca i śpiewająca legenda. Właśnie ukazał się najnowszy, 22 krążek Loudona zatytułowany "Haven't Got the Blues (Yet)" i muszę przyznać, że zakochałem się  w tej płycie. To proste brzmienie i teksty o totalnie banalnych, ludzkich rzeczach wpadają bardzo szybko do ucha. "Haven't Got the Blues (Yet)" to jedna z tych pozycji, które wypada posłuchać w tym tygodniu.

Neon Jungle

Gatunek: electropop/dance

Ok, czego oczekujecie po zespole, który nazywa się Neon Jungle? Nowoczesnego brzmienia, radiowych linii melodycznych i popowych wokali? No to bardzo dobrze oczekujecie. Neon Jungle, to czteroosobowy żeński skład prosto z Wielkiej Brytanii. Panie właśnie wydały debiutancki krążek "Welcome to the Jungle" i muszę przyznać, że to bardzo udany debiut. Kawałki Neon Jungle po prostu porażają energią! Idealny krążek na wakacyjne upały.

Phillip Phillips

Gatunek: pop rock

Teraz już zdecydowanie spokojnie, trochę mniej mainstreamowo i w klimatach pop rocka. Phillip Phillips zwycięzca z amerykańskich edycji Idola w 2012 roku. Artysta wydał już swój drugi krążek w karierze - "Behind the Light". Płyta jest zdecydowanie lepsza od poprzedniczki i dojrzalsza. Phillips Phillips uderza w pop, ale miejscami także w folk. Dużo tu przyjemnych melodii, nienachalnych (chociaż miejscami nudnych) gitar oraz ciepłego męskiego wokalu. "Behind the Light" ukazało się w maju 2014, ale dopiero teraz mamy możliwość cieszenia się krążkiem w cyfrowej wersji.

The Struts

Gatunek: rock

Debiut tygodnia, a może i miesiąca, świetna płyta, świeżość, energia, różnorodność! O kim mowa? O The Struts! Kwartet z Wielkiej Brytanii przypomina mi stare czasy, gdy królowały zespoły z Wysp i USA pokroju My Chemical Romance, The Strokes, Kasabian, Bloc Party itd. "Everybody Wants" porwało mnie na nogi i zmusiło nawet do biegania w upalny letni wieczór. Tej płyty nie możecie odpuścić.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA