REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #40

Powraca podstarzały Billy Idol, zaś Nicole Scherzinger zdaje się gonić konkurencję, ale słabo jej to wychodzi. The Coral nie zwalniają tempa, a ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead wciąż żyją i wciąż nagrywają. Co to oznacza? Że kolejne Cyfrowe nowości muzyczne już są.

21.10.2014
21:29
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #40
REKLAMA

...And You Will Know Us By The Trail Of Dead

REKLAMA

Gatunek: indie rock

Dwa lata minęły jak z bicza strzelił i ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead wydali kolejny album "IX", sugerujący delikatnie, że jest to pozycja dziewiąta w dyskografii zespołu. Stęsknieni za Teksańczykami mogą już się radować, bo "IX" to porządnie zrobiony krążek i zdziwiłbym się, gdyby było inaczej, skoro zespół świętuje nim swoje powstanie. Tak moi drodzy, to już 20 lat odkąd ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead istnieje i gra nam alternatywnego rocka.

Andy Burrows

Gatunek: indie pop

Andy Burrows - walił w bęnby w Razorlight, We Are The Scientists, a teraz wydał czwartą płytę solową, kto by pomyślał, że perkusiści mogą być tak zdolni? Burrows nie dość, że ma naprawdę świetny, delikatny wokal to jeszcze klei całkiem znośne piosenki popowe, przygrywając sobie na pianinie. Jego najnowszy longplay - "Fall Together Again" - to płyta lekka, przyjemna, ale nie głupia. Trochę popu, trochę rocka z wpadającymi w ucho refrenami.

Billy Idol

Gatunek: punk rock

Osiem lat, osiem lat Billy Idol czekał, aż zaszczyci nas swoim nowym materiałem. "Kings & Queens of the Underground" to ósmy krążek tej legendy rocka i niezawodny znak, że niektóre legendy powinny zostać legendami. Billy Idol stworzył strasznie nudny krążek, który tylko na moment odżywa (np. Save Me Now), serwuje dawkę riffów i podstarzałego wokalu, a potem usuwa się w cień niepamięci. Gdzie ta dawna przebojowość?

Cooly G

Gatunek: muzyka elektroniczna/downtempo/house

Świeża elektronika? To zdecydowanie Cooly G. Niosące beaty i przeplatające się style, od trapu, przez house po dub. Producentka i DJka w jednej osobie, pisząca i śpiewająca własne teksty, wydała właśnie swój drugim longplay - "Wait 'Till Night". O Cooly G niestety mało słychać, ale być może po premierze "Wait 'Till Night" to się zmieni.

Huxley

Gatunek: muzyka elektroniczna/house

Nie oddalamy się zbyt daleko od klimatów Cooly G, bo teraz Huxley, porządna elektronika z gościnnym wokalem, który np. w Road Runner urywa głowę i wyrzuca ją przez okno. "Blurred" to debiutancki krążek Huxleya i pierwszy longplay, do tej pory artysta wydawał tylko single (od 2009 roku), dobrze, że wreszcie zebrał materiał do kupy i postanowił - co jest coraz modniejsze w świecie EDM - wydać długogrający krążek.

Nicole Scherzinger

Gatunek: pop/R&B

Zmieniamy nastrój i przechodzimy do bardziej mainstreamowej muzyki od Nicole Scherzinger. Amerykańska wokalistka od odejścia z Pussycat Dolls wydała dwa albumy, najnowszy ("Big Fat Lie") jest z pewnością interesując popową propozycją, ale Shcerzinger najwyraźniej łapie zadyszkę goniąc inne gwiazdy z list przebojów. "Big Fat Lie" jest dobrze wyprodukowaną płytą, ale czy ma szansę z rosnącą konkurencją (np. Arianą Grande)? Coś czuję, że nie.

Singtank

Gatunek: indie pop

Singtank to bardzo interesująca propozycja na dzisiaj, duet z Francji balansujący na granicy indie popu oraz indie rocka. Mieszanka stylów i połączenie męskiego i damskiego wokalu z przemyślanym instrumentarium daje bardzo zadowalający efekt. Zdecydowania jedna z ciekawszych pozycji w tym tygodniu.

The Coral

Gatunek: indie rock/jangle pop

Spokojni i wycofani The Coral wracają  z siódmym krążkiem - "The Curse of Love". Przyzwyczajeni do melancholijnego stylu The Coral fani zespołu powinni czuć się tu jak ryba w wodzie. Zawodzący wokal, proste brzmienia, The Coral wydają się zwalniać tempo jeszcze bardziej, co wydawało mi się wcześniej niemożliwe.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA