REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #47

Niestety, w tym tygodniu zestawienie nowości nie wygląda zbyt bogato, ale i tak da się coś ciekawego pośród nich wyszperać. Między innymi świetny debiutancki krążek Silk Rhodes oraz dziewiąty album The Smashing Pumpkins. Na pocieszenie zostaje zawsze jeszcze mixtape od Bastille.

09.12.2014
20:47
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #47
REKLAMA
REKLAMA

Bastille

Gatunek: indie pop/indie rock

Bastille może nie wydali longplaya, ale za to sprawili swoim fanom prezent w postaci kolejnego mixtape'a - "VS. (Other People's Heartache, Pt. III)". Krążek zawiera remixy kawałków innych zespołów przerobione w klimacie typowo... bastille'owym. Co więc nam londyńczycy przygotowali? Bite Down z Haim, bad_news z MNEKiem i Torn Apart z Grades. Nie ma co ukrywać, to świetny zestaw typowo brytyjskiej muzyki elektronicznej, idealny wprost na imprezę.

Ghostface Killah

Gatunek: hip hop

Ghostface Killah - członek Wu-Tang Clan - wydał jedenasty krążek "36 Seasons", czyli czystą esencję brzmienia rapera. Bez niespodzianek, oldschool, ale co najważniejsze "36 Seasons" jest albumem koncepcyjnym. Ghostface Killah skupia się w swoich tekstach na człowieku (Tony Starks), który chce wieść nowe życie po powrocie do rodzinnego Nowego Jorku. Na warstwę liryczną nie ma co narzekać, na podkłady też, ale "36 Seasons" z pewnościa nie zawiera kompozycji wybitnych. Z drugiej strony album jest bardzo równy i słucha się go dobrze od początku do końca.

 Gov't Mule

Gatunek: southern rock

Proste gitarowe granie oscylujące na granicy country i hard rocka, to z pewnością coś co fani Gov't Mule lubią. "The Dark Side of the Mule" nie jest może najlepszą płytą tygodnia, ale skromnie przyznam, że całkiem dobrze słucha się southern rocka, gdy porządnych rockowych pozycji brak w zimowe dni.

Silk Rhodes

Gatunek: : R&B/funk/soul

Debiutancki krążek od Silk Rhodes pozamiatał w tym rozdaniu. Świeży zespół R&B wydał bardzo interesujący krążek, który wciąga od pierwszych minut i stanowi świetną alternatywę dla mainstreamowych artystów. Silk Rhodes łączą oldschoolowe brzmienia funku i soulu w jedna przyjemną dla ucha mieszankę. Kawałki bardzo szybko wpadają w ucho, a ciepły soulowy wokal robi bardzo dobrze na duszy.

The Smashing Pumpkins

Gatunek: rock alternatywny

Dziewiąty album The Smashing Pumpkins już wylądował w streamingu. Fani chicagowskiego zespołu powinni być szczególnie ukontentowani, gdyż krążek jest po prostu świetny. Billy Corgan i spółka postarali się o porządne gitarowe brzmienie, a Tommy Lee odrobił swoje lekcje i przygotował solidną rockowa podstawę na swoich bębnach. "Monuments to an Elegy" jest must listen w tym tygodniu.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA