1. Rozrywka
  2. TV

Telewizja w Cyfrowym Polsacie? Płacisz 30 złotych, do tego wybierasz dodatkowy pakiet, korzystasz z promocji i gotowe

Lokowanie produktu

Choć czasem wydaje się, że w ofertach telewizyjnych łatwo się pogubić, to pojawiają się takie, które wychodzą naprzeciw ceniącym prostotę. Wiem, co mówię, bo wiele razy rezygnowałem z dodatkowych pakietów i rozwiązań, bo po prostu miałem poczucie, że płacę za coś, z czego w życiu nie skorzystam. Bywało nawet tak, że dla jednej usługi decydowałem się płacić ciężkie złotówki, mimo że z reszty oferty nie korzystałem niemal wcale.

01.12.2020
18:42
cyfrowy polsat pakiety

W Cyfrowym Polsacie nowe pakiety są proste. Bardzo proste.

Zasady można opisać w kilku zdaniach. Najpierw wybierasz jeden z pakietów podstawowych, które opisane są jak rozmiary ubrań: S, M i L. Pakiety różnią się liczbą kanałów. Mówimy tu o ofercie telewizji kablowej IPTV i satelitarnej, bo operator ma jeszcze telewizję internetową OTT z trochę innymi zasadami. Ale trzymając się opisu telewizji satelitarnej i IPTV:

Pakiet S - W najmniejszym z nich otrzymujesz 56 kanałów (IPTV) lub 50 (tv satelitarna). Są tu kanały wszystkie podstawowe kanały i paczka programów z grupy Polsat A dodatkowo w tej cenie dostępny jest Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Pakiet ten kosztuje zaledwie 20 złotych miesięcznie.

Pakiet M – Ta „środkowa” propozycja to 78 kanałów w IPTV lub 72 w tv satelitarnej. Obok tych, które dostępne są w jego tańszej wersji, otrzymujecie również dostęp między innymi do TVN 24, Discovery Life, Travel Channel, TVN Turbo, Animal Planet i dwóch kanałów Eurosportu. Promocyjnie tutaj są też kanały Nickelodeon, Nick Jr oraz Nicktoons (co na pewno zainteresuje rodziców młodszych dzieci) oraz filmowe Cinemax. Za wszystko zapłacicie 30 złotych miesięcznie.

Pakiet L – To prawdziwy potwór. Dostępne jest tu 135 kanałów w IPTV lub 124 w tv satelitarnej- wszystkie te, które pojawiają się w mniejszych pakietach, a dodatkowo: FOX Comedy, pakiet kanałów AXN, lista programów dla dzieci (w tym kultowy Cartoon Network, NICK Jr, Nickelodeon), kanały Discovery, paczka muzyczna (w tym MTV) i wiele innych. Promocyjnie są tu pakiety Cinemax i Cinemax 2. Cena pakietu L wynosi 60 złotych miesięcznie.

I to w zasadzie tyle w podstawowej formie. Każdy z pakietów ma swoje mocne strony i skierowany jest do trochę innego widza. Jasno widać, że ten największy i zarazem najdroższy jest najbardziej różnorodny. Z pewnością to on będzie niezłym wyborem dla rodziny, gdzie każdy z jej członków oczekuje czegoś innego od telewizyjnej rozrywki. Z drugiej strony ten oznaczony M wydaje się dobrze skrojony pod widza chcącego śledzić, co dzieje się na świecie (zwracam uwagę na kanały informacyjne i przyrodnicze), ale także interesującego się sportem (Polsat Sport, TVP Sport czy Eurosport). Najmniejszy zaś, nieźle łączy ze sobą nie tak drobną ofertę i niezłą cenę.

Jak rozwinąć pakiet?

Prosta oferta Cyfrowego Polsatu może zostać rozbudowana o dodatkowe pakiety, które pozwolą na rozbudowanie jej dokładnie w tym kierunku, jakiego potrzebujesz.

Polsat Sport Premium – z Ligą Mistrzów i Ligą Europy UEFA, w jego skład wchodzą dwa kanały: Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz 4 serwisy telewizyjne premium PPV. Ten pakiet kosztuje 20 złotych miesięcznie.

Eleven Sports – to kolejna oferta dla sportowych maniaków. W skład tego pakietu wchodzą: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2 i Eleven Sports 3 z ligą włoską, hiszpańską, niemiecką i od niedawna – francuską, Formułą 1 i żużlem. Koszt pakietu to 10 złotych miesięcznie.

HBO + HBO GO – z tej oferty skorzystają z pewnością fani filmów i seriali wysokiej jakości, z jakiej znane jest HBO. Dostaniecie tutaj: HBO, HBO 2, HBO 3 i dostęp do serwisu HBO GO. Kosztuje on 20 złotych miesięcznie.

Cinemax – w skład oferty z wybranymi i wysmakowanymi produkcjami filmowymi wchodzą dwa kanały: Cinemax i Cinemax 2. Cena pakietu wynosi 10 złotych miesięcznie (Klienci Pakietów M i L otrzymują bezpłatny dostęp do pakietu przez okres 24 miesięcy).

FilmBox – pakiet filmowy oferujący aż 5 filmowych kanałów: FilmBox Premium, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Extra, FilmBox Arthouse. Ten pakiet kosztuje 10 złotych miesięcznie.

Pakiet Dzieci – w ofercie skierowanej do najmłodszych dominują kanały dla najmłodszego i trochę starszego małego widza. Jest tu: Nickelodeon, Disney XD, Nicktoons, CN HD, Disney Junior, Disney Channel, Nick Jr., Da Vinci i inne. Dostęp do tej oferty kosztuje 10 złotych miesięcznie.

Ekstraklasa – wyspecjalizowany pakiet sportowy z rozgrywkami naszej rodzimej ligi ma w swojej ofercie dwa dodatkowe kanały, tym razem dla fanów piłki nożnej: Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4. Można go dokupić do pakietu L.

Pakiet VOD – daje możliwość korzystania z biblioteki filmów na życzenie. Pakiet dostępny jest tylko dla klientów telewizji satelitarnej. Cena pakietu – 10 złotych miesięcznie.

Jak złożyć odpowiedni (i satysfakcjonujący) zestaw?

Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Oferta Cyfrowego Polsatu jest jednak skrojona tak, żeby łatwo było dopasować ją do własnych preferencji.

Fani sportu zdecydowanie mają bardzo duży wybór proponowanych pakietów dodatkowych. Pakiet M w tej sytuacji wydaje się optymalny, nie kosztuje dużo, z kolei w tym droższym dostępne są też kanały mocno wyspecjalizowane – Extreme, FightBoX HD i Golf. Już „emka” ma za to podstawowy pakiet kanałów Polsatu, a także Eurosport. Do tego, w zależności od preferencji, możemy wybrać paczkę kanałów z Ekstraklasą (dostępny od pakietu L) lub Polsat Sport Premium, gdzie emitowane są wszystkie mecze każdej kolejki Ligi Mistrzów UEFA. Jeśli jeszcze mało fanom sportu - można dorzucić pakiet Eleven Sports, gdzie obejrzycie mecze europejskich lig piłkarskich, a także Formułę 1 i żużel. W wersji maksymalnej za wszystko zapłacicie 70 złotych miesięcznie. W minimalnej – nawet 40 złotych, wybierając jeden z tańszych pakietów.

Amatorzy dobrego kina również mają szansę przebierać w pakietach. Możemy postawić na mniejszy z kilkoma kanałami (M) i dorzucić do niego jedno lub kilka z rozszerzeń. Można też postawić na ten większy, który da wam dostęp do filmów Paramountu, czy seriali od AXN, FOX HD i kilku innych. Prawdziwa siła oferty Cyfrowego Polsatu opiera się jednak na możliwości wyboru. Jeśli chcemy być na bieżąco z głośnymi serialami HBO i filmowymi nowościami, dorzucamy pakiet HBO. Dla dobrego światowego kina (bez pomijania kinematografii europejskiej) doskonałym wyborem będzie pakiet FilmBox. Jeśli z kolei lubimy filmy niczym z kin studyjnych – bezkonkurencyjny jest pakiet Cinemax, który obecnie dodawany jest w promocji. Wszystko zależy od tego, co lubimy. Doskonale skrojona oferta dla każdego będzie inna!

Choć przyznam, że idealnym wyborem byłaby M-ka, bo łączy ze sobą telewizje informacyjne i podstawową rozrywkę, ale uzupełniłbym ją o pakiet HBO (bo uwielbiam ich seriale), skoro Cinemax jest w promocji, to dla mnie jest już komplet. Taki pakiet kosztowałby mnie miesięcznie 50 złotych.

Oferta zachęca nie tylko możliwościami personalizacji.

Omawiane pakiety dostępne są w telewizji satelitarnej i IPTV. W M i L dostaniemy także dostęp do usługi ON THE GO, która pozwoli na oglądanie treści na urządzeniach mobilnych oraz CatchUP, dzięki której można wrócić do pokazywanych już na kanałach wybranych materiałów, nawet do 7 dni wstecz od ich emisji.

Z telewizji kablowej IPTV mogą skorzystać ci, którzy nie mogą, albo po prostu nie chcą (a umówmy się, prawo klienta nie chcieć) instalować anteny satelitarnej. Wtedy wystarczy mieć internet od Plusa, Orange lub Netii. Ważne: wymagane jest łącze o przepustowości min. 8 Mb/s na jeden dekoder.

Cyfrowy Polsat ma też ofertę telewizji internetowej OTT z dekoderem bez większych ograniczeń - należy mieć jedynie łącze 8 Mb/s, ale dostawca jest absolutnie dowolny). Uzupełnia ona ofertę telewizji satelitarnej i IPTV. Ponadto w świątecznej promocji klienci, którzy wybiorą pakiet M lub L otrzymają pełną ofertę, m.in. z kanałami premium HBO, Eleven Sports i Polsat Sport Premium przez 3 miesiące bez opłat.

Tekst powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze