REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rosyjska odpowiedź na miniserial „Czarnobyl”. Zobacz zwiastun produkcji

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu „Czarnobyl: Otchłań”, mającego być odpowiedzią na serialowy hit HBO i brytyjskiej telewizji Sky – „Czarnobyl”, prezentujący katastrofę reaktora elektrowni jądrowej z innej perspektywy.

11.02.2020
16:54
Czarnobyl: Otchłań – kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Wedle oficjalnego opisu, znajdującego się pod zwiastunem, film opowie o młodym chłopaku, który zgłasza się do akcji ratunkowej po wybuchu reaktora z czysto egoistycznych pobudek – chce dzięki temu otrzymać od władzy mieszkanie na Krymie i w ten sposób zaimponować dziewczynie. 

Z innych źródeł wiemy także, że produkcja ma skupiać się także na dwóch innych mężczyznach, którzy wraz z główym bohaterem przeprowadzili akcję podwodnego otwarcia zaworów w zalanej elektrowni. Ich działania miały przyczynić się do zapobiegnięcia kolejnemu wybuchowi. Byli to: Aleksiej Ananenko, Walery Bezpałow i Borys Baranow, a ich historia została opowiedziana także w serialu „Czarnobyl”.

Reżyserem filmu jest Danila Kozłowski, reżyser filmu „Trener”, który przez wiele lat występował także jako aktor. Do jego najsłynniejszych ról należą: Akan w filmie „Hardcore Henry” oraz Oleg z Nowogrodu w popularnym serialu „Wikingowie”. Mężczyzna wystąpi także w filmie „Czarnobyl: Otchłań”, u boku (m.in) Oksany Akinshinej, Philipa Avdeeva, Antona Schwartza, czy Andriya Archakova.

Budżet filmu oszacowano na 690 mln rubli, czyli ok. 42 mln złotych.

Warto podkreślić, że ta produkcja kinowa będzie zaledwie jedną z rosyjskich odpowiedzi na sukces brytyjsko-amerykańskiego serialu.

Kilka miesięcy temu donosiliśmy, że także rosyjska telewizja NTV zabrała się za prace za serialem telewizyjnym, opowiadającym o katastrofie w Czarnobylu, z innej, bardziej politycznej perspektywy.

REKLAMA

Projekt powstaje pod okiem reżysera Nikity Michałkowa, twórcy słynnego filmu „Spaleni słońcem”, i ma przedstawiać losy agenta ukraińskiego oddziału KGB, który odkrywa, że w okolicach elektrowni kręci się przedstawiciel amerykańskiego wywiadu. Produkcja ma skupić się więc na wpływie zewnętrznych sił na słynne wydarzenia z 1986 roku. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Film „Czarnobyl: Otchłań” ma natomiast trafić do rosyjskich kin 8 października 2020 roku. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się także w polskich kinach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA