REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czarnoksiężnik z Oz podstawą do stworzenia serialu medycznego, Dorotka... lekarzem?

Chociaż brzmi to niesamowicie i cały internet przeciera oczy ze zdumienia, to stacja CBS wydaje się być pewna swojej dezycji. Czarnoksiężnik z Oz zostanie zamieniony w medyczną operę mydlaną pod tytułem Dorothy.

13.08.2013
0:47
Czarnoksiężnik z Oz podstawą do stworzenia serialu medycznego, Dorotka… lekarzem?
REKLAMA

Skoro mamy już baśnie braci Grimm w postaci fantastyczno-kryminalnego serialu oraz bajkowo-dramatyczny Once Upon a Time, a także przymiarki stacji SyFy do stworzenia postakaliptycznego spin-offu Czarnoksiężnika z Oz, to i najwyraźniej Dorotka w swoich czerwonych trzewikach może być lekarzem/pielęgniarką. Akcja tego telewizyjnego show miałaby się dziać w Nowym Jorku, a za kształt produkcji mieliby odpowiadać producenci serialu Elementary - Carl Beverly i Sarah Timberman - a za scenariusz Emily Fox (Ghost Whisperer).

REKLAMA

Szczerze mówiąc, brakuje mi chyba fantazji żeby wyobrazić sobie jak mogłoby to wyglądać. Dorotka miałaby wszczepiać serce pacjentowi o nazwisku Drwalowski? A może wykonać operację mózgu, a zaraz po tym przyuczać stażystów noszących czapeczki jak Latające Małpy? Domyślam się też, że dyrektor szpitala nazywałaby się Almira Gulch aka „wiedźma”.

Pomysł wydaje się doprawdy absurdalny, tym bardziej że wielu Amerykanów ciągle pamięta jeszcze najsłynniejszą filmową wersję (na podstawie książki L. Franka Bauma) Czarnoksiężnika z Oz, powstałą w 1939 roku - którą notabene jako pierwsza w telewizji pokazała stacja CBS 3 listopada 1956 roku – więc medyczna opera mydlana może być dla niektórych zbezczeszczeniem arcydzieła. Dodam jeszcze, że 20 września do kin trafi zremasterowana wersja Czarnoksiężnika z Oz w 3D z okazji 75-lecia filmu. Dla tych, którym nie chce się czekać, polecam Oz Wielki i Poteżny - dostępne na VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA