REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czarodziejka z Księżyca wróci, to już pewne

O comebacku Czarodziejki z Księżyca (Sailor Moon) mówi się od dwóch lat, ciągle jednak data premiery była przesuwana. Tym razem jest już pewne, że nowe przygody blondwłosej bohaterki zaczną się w lipcu 2014 roku. Dla niecierpliwych - pojawiła się również grafika przedstawiająca odnowioną Czarodziejkę.

18.03.2014
13:59
Czarodziejka z Księżyca wróci, to już pewne
REKLAMA
czarodziejka z ksiezyca reboot
REKLAMA

Po raz pierwszy w Polsce Czarodziejka z Księżyca emitowana była 17 lat temu na kanale Polsat. Japońskie anime opowiada o losach Usagi Tsukino, czternastoletniej Japonki, która – dzięki pomocy kota Luny – odkrywa, że jest wcieleniem wojowniczki (z Księżyca), której misją jest uratowanie Ziemi i znalezienie tajemniczej księżniczki Serenity.

Serial anime (chociaż całkiem nieźle ocenzurowany) zyskał w naszym kraju (jak i na całym świecie) status kultowego – szczególnie dla dzieciaków wychowanych w latach 90-tych. Usagi była jedną z niewielu animowanych żeńskich bohaterek 20 lat temu, które były tak silnymi postaciami i na których skupiała się fabuła całego filmu. Historia Czarodziejki to walka ze złem, ale także zmaganie się z wewnętrznymi problemami (i wielką miłością do Tuxedo Mask).

czarodziejka z ksiezyca logo
REKLAMA

Nowy serial z Czarodziejką z Księżyca zatytułowany będzie Pretty Guardian Sailor Moon: Crystal (logo widzicie powyżej). Fabuła rebootowanego serialu będzie odwoływać się do klasycznej historii zawartej w mandze, więc nie powinna być ona zaskoczeniem dla starych fanów. Niezdarna Usagi Tsukino znów spotyka czarnego kota (Lunę) na swojej drodze, który przemienia ją w Czarodziejkę. Od tej pory życiowym celem Usagi będzie znalezienie Srebrnego Kryształu wraz z innymi „czarodziejkami/wojowniczkami” i – rzecz jasna – obrona Ziemi przed złem w postaci Królowej Beryl (władczyni Czarnego Królestwa) i jej sług. Wiadomo, że za scenariusz serialu odpowiedzialny będzie Yuuji Kobayashi (Saint Seiya Omega) a za reżyserię Munehisa Sakai (Suite Pretty Cure).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA