REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Angelina Jolie powraca jako diaboliczna czarownica. Zobacz zwiastun „Maleficent: Mistress of Evil”

Film „Czarownica 2” trafi na ekrany polskich kin już 18 października. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun.

14.05.2019
12:11
Angelina Jolie jako Czarownica powraca
REKLAMA
REKLAMA

„Czarownica 2”, (oryg. „Maleficent: Mistress of Evil”) w reżyserii Joachima Rønninga, opowie dalsze losy Czarownicy Maleficent (Angelina Jolie) i jej trudnej relacji z księżniczką Aurorą (Elle Fanning).

Pierwsza część z 2014 roku, bazowała na historii o Śpiącej Królewnie i pokazywała Główną Złą tamtej opowieści, Czarownicę Diabolinę (Maleficent), jako niezrozumianą i oszukaną przez życie i mężczyzn kobietę, która chciała jedynie miłości. Film skupiał się także na dobrej stronie bohaterki i budowaniu jej niejednoznacznej relacji z Księżniczką Aurorą. Opowieść zakończyła się happy endem, przywracając spokój do baśniowej krainy.

Teraz sequel stawia na mroczną naturę swojej bohaterki, prezentując ją jako "Kochankę Zła" (dosłowne tłumaczenie tytułu, oficjalne pewnie będzie brzmieć nieco inaczej), która wzywa siły ciemności do królestwa, aby przejąć nad nim władzę. Taka charakterystyka postaci znajduje się bliżej jej pierwowzoru. Stanowi też interesujące odejście od sposobu jej prezentacji w części pierwszej i jestem ciekawy, jak zostanie wyjaśniona.

Czarownica 2 - wiemy, kogo zobaczymy na ekranie

REKLAMA

W obsadzie sequela, który wyszedł spod ręki Joachima Rønninga, reżysera, który stworzył już dla Disneya: „Piratów z Karaibów: Zemstę Salazara” czy dobrze oceniany film niezależny „Tajemnica Kon-Tiki”, ponownie ujrzymy Angelinę Jolie i Elle Fanning. Poza nimi w obsadzie znaleźli się także: Michelle Pfeiffer, Ed Skrein, Chiwetela Eieffora, Sam Reiley czy Juno Temple. Scenariusz napisała autorka skryptu części pierwszej, Linda Woolverton, we wspólpracy z Noah Harspterem i Micah Fitzerman-Blue.

Film trafi na ekrany polskich i światowych kin 18 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA