REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czas Honoru sezon 6 - przedpremierowo na vod.tvp.pl

Najlepszy obecnie polski serial już jest, odcinek 66 czeka już na fanów. Do premiery telewizyjnej (TVP 2) został prawie tydzień (1.09.2013), ale po co czekać?

26.08.2013
21:36
Czas Honoru sezon 6 – przedpremierowo na vod.tvp.pl
REKLAMA

Skoro można wejść na vod.tvp.pl. Jeżeli jednak ktoś nie zdążył zapoznać się jeszcze z Czasem Honoru (do czego gorąco zachęcam), to w krótkim szkicu historia w serialu opiera się na losach wojennych (sezony I – IV) i powojennych (sezony V - VI) przyjaciół, którzy walczą z niemieckim okupantem.

REKLAMA

W serialu występują m.in.: Jakub Wesołowski (Michał Konarski – podporucznik, były student medycyny), Jan Wieczorkowski (Władek Konarski – porucznik, były sportowiec), Maciej Zakościelny (Bronek Woyciechowski – porucznik, spadkobierca fortuny warszawskiego przedsiębiorcy), Antoni Pawlicki (Janek Markiewicz - podporucznik, były student architektury), Jan Englert (Czesław Konarski – ojciec Michała i Władka, major cichociemnych) oraz Piotr Adamczyk (Lars Reiner – szef warszawskiego gestapo). Wszystkich, którzy nie oglądali jeszcze serialu zapraszam do zaprzestania dalszej lektury ze względu na spojlery.

Akcja szóstego sezonu zaczyna się w połowie 1946 roku, gdy antykomunistyczne podziemie jest w rozsypce, a losy przyjaciół z AK się rozeszły. AK zostało rozwiązane, na jej miejsce pojawiło się wiele grup, które nie potrafią ze sobą współpracować. Władek odszedł do partyzantki, ale morale jego żołnierzy są niskie, oddział nie może liczyć na pomoc chłopów w walce, ponieważ ci mają dosyć wojny i jakichkolwiek walk.

Bronek i Wanda (Magdalena Różczka) mieszkają w Londynie, ale ich powrót do ojczyzny jest pewny. Bronek zamierza ruszyć za szpiclem Karkowskim (Bartek Kasprzykowski), który uciekł do Polski z Anglii, gdzie udało mu się uniknąć kary za wydanie Niemcom jednego z przywódców AK.

REKLAMA

Michał z Celiną (Olga Bołądź) mieszkają z kolei w Monachium. Michał korzystając z okazji, jaką daje mu misja eskortowania do Polski emisariusza prezesa Janisza (Jerzy Schejbal) – który ma za zadanie uporać się z chaosem polskiego podziemia, wraca do kraju. Celina ma jednak dosyć życia w ciągłym strachu, gdy tylko wywiad USA daje jej możliwość zdobycia paszportu w zamian za odszukanie niemieckiego fizyka na terenie Polski.

Co jest łatwe do przewidzenia, przyjaciele (Władek, Bronek i Michał) zgodnie ze złożoną przysięgą i wyznawanymi wartościami postanawiają walczyć z istniejącą sytuacją na terenie „wolnej” Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA