REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czego słuchamy w Walentynki?

Niektórzy ich nie znoszą, inni w tym dniu obsypują się serduszkami - Walentynki wciąż potrafią budzić dużo emocji. W tym roku tak się dobrze składa, że wypadają one w sobotę - możecie więc wybrać się na wyjątkową kolację i udawać, że wcale tego święta nie obchodzicie. W końcu jest weekend i każdemu należy się chwila relaksu. A ta najprzyjemniejsza będzie przy odpowiedniej muzyce. Serwis streamingowy Spotify sprawdził, jakiej muzyki słuchamy, by wprowadzić się w miłosny nastrój. 

13.02.2015
15:00
Czego Polacy słuchają w Walentynki?
REKLAMA
REKLAMA

Jak się okazuje to panowie są bardziej romantyczni, bo to właśnie oni przygotowali więcej playlist muzycznych, w których tematem przewodnim jest miłość, seks i Walentynki. W ciągu ostatnich dni Polacy utworzyli ponad 220 tysięcy miłosnych składanek, a na całym świecie w atmosferę nadchodzących Walentynek dało się wkręcić aż 60 milionów użytkowników serwisu, którzy utworzyli blisko 30 milionów playlist związanych ze Świętem Zakochanych.

Spotify sprawdziło też jakich utworów najchętniej słuchamy w związku Walentynkami. Jak się okazuje najpopularniejszym utworem wśród Polaków jest  Intro zespołu The xx. Obok znajduje się playlista z najchętniej słuchanymi walentynkowymi kawałkami.

REKLAMA

Z okazji Święta Zakochanych Spotify przygotowało też aplikację, dzięki której możecie sprawdzić, jak bardzo jesteście dopasowani pod względem muzycznym ze swoją drugą połówką. "Sweet Spot", bo tak nazywa się aplikacja, jest dodatkowo ciekawym generatorem playlist. Wystarczy, że każde z was wpisze swojego ulubionego wykonawcę, a potem ulubionego wykonawcę swojego partnera, a otrzymacie informację, jak wasze gusta muzyczne ze sobą współgrają oraz listę piosenek, która prawdopodobnie spodoba się wam obu i będzie połączeniem waszych muzycznych preferencji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA