REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nie żyje gitarzysta i wokalista Czerwonych Gitar. Miał 71 lat

Nie żyje Dominik Kuta. Artysta, gitarzysta, multinstrumentalista i były członek legendarnej grupy Czerwone gitary miał 71 lat. O jego śmierci poinformował Zbigniew Hołdys.

08.03.2023
12:41
Nie żyje Dominik Kuta
REKLAMA

Nie żyje Dominik Kuta. Kompozytor, multinstrumentalista oraz gitarzysta zmarł w wieku 71 lat. W świecie artystycznym najbardziej znany był z obecności w legendarnej grupie Czerwone gitary.

REKLAMA

Nie żyje gitarzysta Czerwonych gitar. Dominik Kuta miał 71 lat.

Do zespołu dołączył na początku lat 70-tych. Prywatnie był mężem aktorki Laury Łącz. O śmierci artysty poinformował Zbigniew Hołdys za pośrednictwem facebookowego wpisu.

Dominik Kuta sobie poszedł… Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach… bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek - czytamy we wpisie Hołdysa. Na razie okoliczności śmierci artysty nie są znane.

REKLAMA

Był wszechstronnym muzykiem, który tworzył w wielu zespołach

Kuta w „Czerwonych gitarach” znany był pod pseudonimem Dominik Konrad. Był gitarzystą, wokalistą, pianistą oraz flecistą. Poza Czerwonymi Gitarami Kuta tworzył również w takich zespołach jak m.in. Capella oraz Quorum. Współtworzył też takie zespoły jak m.in. Rodzina Pastora. Prywatnie Dominik Kuta był mężem aktorki Laury Łącz. Pobrali się w 1972 roku, tworząc małżeństwo przez siedem lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA