REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To może być hit. Zwiastun "Czerwonego Pająka" zapowiada jeden z najciekawszych polskich filmów

Zwiastun filmu "Czerwony Pająk" dostępny jest w Internecie już od kilku dni, jednak dotychczas zobaczyła go jedynie garstka widzów. Czym prędzej trzeba to zmienić, bo zanosi się na wyjątkowe widowisko.

14.07.2015
12:02
To może być hit. Zwiastun Czerwonego Pająka zapowiada jeden z najciekawszych polskich filmów
REKLAMA
REKLAMA

Światowa premiera "Czerwonego Pająka", która miała miejsce podczas festiwali filmowego w Karlowych Warach, wzbudziła spory entuzjazm krytyków - i to nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Popularny portal Variety w obszernej recenzji rozpisuje się o nim w samych superlatywach, chwaląc między innymi znakomitą warstwę wizualną oraz świetnie oddaną głębię psychologiczną postaci. Polskie widowisko było jednym z trzynastu dzieł walczących o główną nagrodę festiwalu.

Zwiastun filmu prezentuje się absolutnie obłędnie. Utrzymany jest w mrocznej stylistyce, budzącej wyraźne skojarzenia z produkowanym przez HBO serialem "Detektyw". Uwagę przyciągają przede wszystkim rewelacyjne zdjęcia, ponure i niepokojące. Jeżeli całe widowisko prezentować się będzie na takim poziomie, wkrótce "Czerwonego Pająka" wskazywać będziemy jako jeden z najciekawszych i najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

"Czerwony Pająk" to filmowa opowieść o seryjnym mordercy Karolu Kremerze, którego postać wzorowana będzie na dwóch krakowskich zbrodniarzach - Karolu Kocie oraz Lucjanie Staniaku, działających w realiach komunistycznej Polski lat sześćdziesiątych. Mimo upływu lat, pamięć o ich makabrycznych czynach wciąż jest żywa i funkcjonuje na zasadzie miejskiej legendy. Będzie to debiutancki długometrażowy obraz fabularny w reżyserii Marcin Koszałki. W "Czerwonym pająku" wystąpią Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Małgorzata Foremniak i Julia Kijowska.

REKLAMA
czerwony pająk

Premiera filmu "Czerwony Pająk" była wielokrotnie przesuwana - dzieło powstaje od 2011 roku - ale najwyraźniej warto było czekać. W polskich kinach zobaczymy go dopiero 20 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA