REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

BBC przygotowuje miniserial Człowiek słoń. W roli głównej gwiazda Stranger Things

BBC ogłosiło, że przygotowuje miniserial "Człowiek słoń", remake filmu Davida Lyncha pod tym samym tytułem.

23.08.2018
16:02
czlowiek slon
REKLAMA
REKLAMA

"Człowiek słoń" z 1980 roku to jeden z najlepszych filmów jakie kiedykolwiek widziałem. Piękna i smutna zarazem historia Johna Merricka, który na skutek nieznanych zmian genetycznych miał zdeformowane całe ciało, poruszyła mnie do łez. W Merricka wcielił się wówczas John Hurt, a w filmie obok niego w obsadzie znalazł się także Anthony Hopkins. To był też jeden z nielicznych "względnie normalnych" filmów Davida Lyncha.

Teraz BBC przygotowuje jego nową wersję. Ma ona, według twórców, odkryć nieznane wcześniej rozdziały życia i choroby Johna Merricka. Autorzy Człowieka słonia w wersji BBC chcą też dokładniej przyjrzeć się jego dojrzewaniu, późniejszej pracy w cyrku i śmierci.

Rola Johna Merricka została zaproponowana młodemu aktorowi Charliemu Heatonowi. Szeroka publiczność zna go bardziej jako Jonathana Byersa z serialu Netfliksa "Stranger Things".

Jestem niesamowicie podekscytowany i zaszczycony faktem, że otrzymałem możliwość sportretowania Josepha Merricka w adaptacji "Człowieka słonia" realizowanej przez BBC. To naprawdę szczególna rola i wyzwanie dla każdego aktora. Historia Josepha jest niesamowita i nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej podróży i powołania go do życia na ekranie. – wyznał podekscytowany Heaton.

REKLAMA

Premiera "Człowieka słonia" ma mieć miejsce w 2019 roku na antenie BBC One.

Czekają nas dwa 90-minutowe odcinki. Sądzę, że arcydzieła Lyncha nikt nie przebije, ale na pewno z ciekawością powrócę do tej niezwykłej historii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA