REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Startuje Czytelnia Orange. Za ebooki i cyfrową prasę zapłacisz pod koniec miesiąca razem z abonamentem

Czytelnia Orange to aplikacja przygotowana przez operatora we współpracy z e-księgarnią Publio. Operator pozwoli płacić za ebooki, audiobooki i cyfrowe edycje prasy razem z abonamentem.

13.09.2017
21:00
czytelnia orange publio aplikacja
REKLAMA
REKLAMA

Publio.pl istnieje już od pięciu lat. To jedna z bardziej rozpoznawalnych e-księgarni założona przez Agorę, w której można kupić ebooki, audiobooki i elektroniczne wydania tytułów prasowych.

Czytelnia Orange to nowy sposób na konsumowanie treści z Publio.

Publio.pl ma swoją aplikację, ale firma zdecydowała się przygotować osobny program dla abonamentów pomarańczowego operatora. W ramach aplikacji Czytelnia Orange klienci będą mogli przeglądać zasoby sklepu i pobierać wybrane tytuły bez płacenia za nie od razu.

Kwota, którą klient ma zapłacić za wybrany tytuł, nie będzie od razu pobierana z karty płatniczej. Rozliczenie nastąpi dopiero pod koniec miesiąca. Orange doliczy kwotę należną za zakupy w Publio do abonamentu, a w dodatku nie będzie naliczał transferu danych za pobranie treści.

Rozliczanie się za prasę, ebooki i audiobooki działa na podobnej zasadzie, co rozliczanie płatności poprzez dopisanie kwoty transakcji do abonamentu w Google Play, ale w przypadku aplikacji Czytelnia Orange dotyczy to tylko jednego polskiego telekomu w ramach tej konkretnej e-księgarni.

W ofercie Publio znajduje się obecnie:

  • 28 tys. ebooków;
  • 2,7 tys. audiobooków;
  • 350 tytułów prasowych.

Wśród prasy online dostępnej przez Publio można znaleźć tytuły takie jak Gazeta Wyborcza, Polityka, Zwierciadło i Wysokie Obcasy Extra. Można nabywać pojedyncze wydania lub zapisać się na cyfrową prenumeratę.

Publio chwali się też, że użytkownicy aplikacji Czytelnia Orange będą jako jedni z pierwszych uzyskiwać do nowości. Wymieniane są na start dwie pozycje, czyli Oskarżenie pióra Remigiusza Mroza oraz Anię autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego (biografia Anny Przybylskiej, pierwsza autoryzowana przez rodzinę).

Dopisywanie zakupów do rachunku za telefon to wygodna metoda płatności.

REKLAMA

Trzeba tylko pamiętać, że znacznie łatwiej kupić ebooka na kredyt i martwić się wysokim rachunkiem na koniec miesiąca, niż od razu przekazywać sklepowi pieniądze z karty płatniczej. Partnerstwo Orange i Publio ma zapewne właśnie za zadanie nakłonić klientów do tego, by częściej sięgali po cyfrową prasę oraz ebooki i audiobooki.

Czytelnia Orange dostępna jest wyłącznie na smartfony i tablety z systemem Android. Pozwala na wgrywanie na konto użytkownika ebooków z innych księgarni i łatwe wysyłanie kupionych ebooków prosto na czytnik Kindle. Ogromna szkoda, że nie ma wersji na iPhone'a.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA