REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czyżby czekał nas nowy skład Avengers? Z Captain Marvel?

Największa zaleta kinowego uniwersum Marvela? Wszystko jest możliwe. Ta piękna zasada (albo raczej jej brak) daje scenarzystom i reżyserom spore pole do popisu, a fanom przykleja wielki uśmiech na twarzy. Jak się okazuje, Avengersi ze srebrnego ekranu będą się zmieniać, tak samo jak ich komiksowi protoplaści. "Avengers: Age of Ultron" wprowadzi nowych bohaterów do kolejnej Fazy filmowego planu Marvela, wśród nich mamy podobno ujrzeć Carol Danvers, czyli Captain Marvel (znaną wcześniej jako Ms. Marvel). Ludzie z Marvela nabrali jednak póki co wody w usta.

30.08.2014
16:03
Czyżby czekał nas nowy skład Avengers? Z Captain Marvel?
REKLAMA

Komiksowy skład Avengers zmieniał się co i rusz, więc dla fanów Marvela, to żadne zaskoczenie, że również filmowe uniwersum może skorzystać z tej formuły. Może to ryzykowny krok biorąc pod uwagę przyzwyczajenie widzów do dobrze znanych twarzy, ale jednocześnie jedyne rozsądne wyjście. Potrzeba świeżej krwi, a aktorzy nie będą ciągle w takiej samej formie przez cały czas. Dlatego też Kapitan Ameryka (Chris Evans) będzie „musiał” znaleźć nowych Avengersów. Nowa drużyna będzie mieszanką starego i nowego, kto ostatecznie stanie u boku Ameryki?

REKLAMA

Nie ma na razie żadnych potwierdzonych informacji, ale z ostatnich doniesień (Badass Digest) wynikało, że Captain Marvel miałaby mieć swoje cameo w "Avengers: Age of Ultron". Teraz jednak pojawiły się doniesienia, że bohaterka – która już widniała w scenariuszu Whedona do "Avengers: Age of Ultron" – ma zostać pokazana widzom w inny sposób. Z pewnością trafi filmowego uniwersum Marvela, tyle że nie w taki sposób, jak początkowo zakładano.

carol danvers captain marvel

Tak naprawdę to Marvel nie chce po prostu wrzucić Captain Marvel do kotła postaci, tylko potraktować tę bohaterkę w trochę bardziej cywilizowany sposób. Nie oznacza to też rozbudowanej origin story, jak w przypadku Iron Mana, ale pójście w kierunku rozwoju postaci jak w Thorze czy nadchodzącym Doctorze Strange’u. Postać ex Ms. Marvel zostanie zaprezentowana widzom, ale bez wchodzenia głęboko w jej biografię. Póki co, nie znamy nawet nazwiska aktorki, która miałaby się wcielić w rolę Carol Danvers – chociaż rzucano w przeszłości nazwiskami Emily Blunt i Ruth Wilson.

REKLAMA

Sprawa wygląda podobnie zresztą z Black Panther, który doczeka się własnego filmu, ale nie ujrzymy króla Wakandy w "Avengers: Age of Ultron". Nie jest jednak wykluczone, że Captain Marvel albo Black Panther pojawią w scenach po napisach. Na ostateczną odpowiedź poczekamy do maja 2015 roku. Narazie pojawiają się same plotki, ale nawet te sprawiają fanom mnóstwo frajdy oraz pokazują, jak Marvel potrafi świetnie budować swoje kinowe uniwersum i kusić ogromnym komiksowym potencjałem.

PS Do zapoznania się z Captain Marvel (ex Ms. Marvel) zapraszam na Comixology i Marvel Unlimited.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA