REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nowa platforma VOD w Polsce. Co obejrzymy na DAFilms – sprawdzamy ofertę serwisu

DAFilms to międzynarodowa platforma streamingowa, na której możemy legalnie oglądać najciekawsze filmy dokumentalne, prezentowane na uznanych europejskich festiwalach. Od dziś, tj. od poniedziałku 3 lutego, serwis dostępny jest także w polskiej wersji językowej. Czy warto z niego korzystać? Sprawdzamy.

03.02.2020
19:45
DAFilms - materiał promocyjny
REKLAMA
REKLAMA

Portal DAFilms powstał z inicjatywy Doc Alliance, zrzeszającego 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. W skład organizacji wchodzą: duńskie CPH: DOX, portugalskie Doc Lisboa, polskie Millenium Docs Against Gravity, niemieckie DOK Leipzig, francuskie FIDMarseille, czeskie Ji.hlava i szwajcarskie Visions du Réel.

Współpraca z selekcjonerami z powyższych festiwali pomaga stworzyć unikalny katalog oraz zadbać o jego różnorodność i oryginalność – zapewniają twórcy portalu.

W aktualnej ofercie serwisu znajduje się ponad 100 filmów dokumentalnych w polskiej wersji językowej, w tym głośne tytułu, jak „Książę i Dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego o karierze reżysera Michała Waszyńskiego, czy „Westwood: pankówa, ikona, aktywistka” Lorny Tucker o projektantce mody, Vivianne Westwood.

DAFilms - strona główna serwisu VOD class="wp-image-371901"

W międzynarodowej wersji serwisu, funkcjonującego już od wielu lat, znajdziemy natomiast już ponad 2000 dokumentów. Oferta serwisu ciągle się poszerza. W każdym tygodniu katalog zostaje uzupełniony o nowe tytuły.

Filmy pojawiać się będą w serwisie co tydzień dzięki specjalnym programom kuratorskim, przygotowanym przez wyselekcjonowaną grupę ekspertów. W najnowszej ofercie znajduje się wybór tematycznych filmów poświęconym różnorodnym obliczom miłości do muzyki, a także sylwetki wielkich gwiazd. W serwisie znajdziemy także sekcje poświęcone konkretnym reżyserom. W bieżącym miesiącu serwis promuje twórczość francuskiej reżyserki Agnes Vardy. Dzięki temu w serwisie znajdziemy 17 filmów dokumentalnych, sygnowanych nazwiskiem twórczyni uhonorowanej Honorowym Oscarem.

Platforma DAFilms działa na zasadach subskrypcji. Koszt abonamentu, oferującego dostęp do pełnego katalogu wynosi 6 Euro (czyli ok. 25 zł) miesięcznie. Istnieje także opcja rocznej subskrypcji ze zniżką. Cena 12-miesięcznego pakietu wynosi 60 Euro.

Twarze, plaże - Agnes Varda class="wp-image-371904"

Ciekawym rozwiązaniem dla nowych użytkowników jest także opcja „Udostępnij i oglądaj za darmo”, która po uprzedniej rejestracji w serwisie i udostępnieniu specjalnego linka na Facebooku, umożliwia oglądanie danego tytułu za darmo.

REKLAMA

Portal jest alternatywą dla wielkich komercyjnych platform streamingowych, ponieważ̇ współpraca z innymi festiwalami gwarantuje nam dostęp do wartościowych filmów europejskich – zapewnia Marek Hovorka, dyrektor festiwalu w Jihlavie a zarazem CEO portalu DAFilms.

Portal dostępny jest pod adresem DAFILMS.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA