REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Daniel Radcliffe w filmie o "Grand Theft Auto"

Krążące od kilku dni plotki na temat udziału Daniela Radcliffe'a w "Game Changer", filmie o grze "Grand Theft Auto", zostały oficjalnie potwierdzone przez BBC. Radciffe wcieli się w rolę Sama Housera, jednego z założycieli studia Rockstar Games.

23.04.2015
10:28
Daniel Radcliffe w filmie o Grand Theft Auto
REKLAMA
REKLAMA

U boku znanego przede wszystkim z roli Harry'ego Pottera pojawi się Bill Paxton ("Apollo 13", "Titanic", "Na skraju jutra"), który zagra Jacka Thompsona, amerykańskiego prawnika, zaciekłego przeciwnika przemocy w grach komputerowych, który w trakcie swojej kariery wielokrotnie krytykował serię GTA.

rogi 2
REKLAMA

Realizowany przez BBC film o "Grand Theft Auto" o roboczym tytule "Game Changer" ma opowiadać o kontrowersjach związanych z olbrzymim sukcesem komercyjnym gry, w której przemoc jest wszechobecna. Aspekt ten budził (i wciąż budzi) niepokój wśród rodziców młodszych graczy, dziennikarzy i polityków, którzy przekonywali, że brutalność i niemoralne zachowania zaobserwowane w grze wideo bywają przenoszone do świata rzeczywistego.

Reżyserem filmu będzie Owen Harris, a scenarzystą - James Wood. Co ciekawe, BBC zbierając materiał do "Game Changer" nie skontaktowało się z producentami GTA, a scenariusz powstanie najprawdopodobniej na podstawie książki Davida Kushnera "Jacked: The Outlaw Story Of Grand Theft Auto", uchodzącej za tendencyjną i nie do końca rzetelną. Czyżby więc szykował się film zrobiony pod tezę?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA