REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Daredevil" na NY Comic-Con 2014. Co musimy wiedzieć o nadchodzącym serialu od Netflixa?

Rok temu głośno było o przejęciu przez Marvel praw do "Daredevila", bardzo dobrze znanej postaci fanom komiksów. Wszyscy (oprócz Foxa) cieszyli się z tej informacji, spekulowano wtedy, co się stanie z tym superbohaterem, jaki Marvel ma niego plan. Po paru miesiącach wszystko stało się jasne, komiksowy gigant łączy siły z Netflixem, a Daredevil dostane własny serial.

13.10.2014
21:14
„Daredevil” na NY Comic-Con 2014. Co musimy wiedzieć o nadchodzącym serialu od Netflixa?
REKLAMA

W zasadzie, od tamtej pory wyszarpywano strzępki informacji dotyczące obsady (Charlie Cox w roli głównej) i premiery (w przyszłym roku), ale niewiele wciąż było wiadomo o fabule i kreacji "Daredevila". Na szczęście w zeszły weekend ten stan rzeczy uległ zmianie, dzięki trwającemu wtedy New York Comic-Con. I wygląda na to, że po "Agents of S.H.I.E.L.D." i "Agent Carter", Marvel będzie mieć kolejny powód do dumy.

REKLAMA

Ustalmy najpierw rzeczy, które już wiemy od dawna. Akcja "Daredevila" będzie dziać się w Hell’s Kitchen, zatem pojawienie się panelu dotyczącego tego serialu na Comic-Conie jest najoczywistszą rzeczą na świecie. "Daredevil" będzie pierwszym (13-to odcinkowym) serialem z czterech, więc będzie poprzedzał "Jessicę Jones", "Iron Fista" i "Luke'a Cage’a", produkcje te będą spięte jedną mini-serialową „klamrą” pt. "The Defenders", gdzie wszystkie wymienione postacie wystąpią razem. Oczywiście wszyscy bohaterowie będą żyć w jednym marvelowskim uniwersum (MCU), wraz "Avengers", "Agents of S.H.I.E.L.D." itd., niewykluczone są zatem crossovery.

Logo i zarys fabuły

serial daredevil logo

Pierwsza rzecz, jaką ujrzeli fani Daredevila przed panelem na NY Comic-Con było… cudowne, ascetyczne logo serialu, które przypomina czcionkę znaną z komiksów z tym bohaterem. Wszystko zaczęło się zatem bardzo dobrze, pierwszy ukłon w stronę fanów już za nami. Teraz pora na pewne oczywistości i streszczenie fabuły. "Daredevil", to serial o przygodach Matta Murdocka, który w dzieciństwie stracił w wypadku wzrok, ale zyskał wyczulone zmysły somatyczne, zmysł równowagi, węchu i słuchu. Murdock, jako dorosły mężczyzna, pracuje za dnia jako adwokat, a w nocy przywdziewa kostium i bije łotrów do nieprzytomności, czyli w obu wcieleniach pomaga niewinnym i walczy z niesprawiedliwością.

Obsada

daredevil serial new york comic-con

Dzięki tegorocznej edycji NY Comic-Con i obszernym odpowiedziom od Jepha Loeba (dyrektora telewizyjnej odnogi Marvela) oraz Steve'a S. DeKnighta (producenta Daredevila), wiemy na 100% kto pojawi się w serialu "Daredevil", lista prezentuje się następująco:

- Charlie Cox jako Matt Murdock aka Daredevil

- Vincent D'Onofrio jako William Fisk aka The Kingpin, nemesis Daredevila

- Elden Henson jako Foggy Nelson, przyjaciel Murdocka

- Deborah Ann Woll jako Karen Page, obiekt westchnień Murdocka

- Rosario Dawnson jako Claire Temple, pielęgniarka pracująca nocą (Night Nurse?). Interesujący fakt zważywszy, że Temple występowała raczej w komiksach z Lukem Cagem

- Toby Moore jako Weslej, prawa ręka Kingpina

- Bob Gunton jako Leland Owlsley, kryminalista, przywódca The Owl Gang

- Vondie Cutis-Hall jako Ben Urich, dziennikarz śledczy z The Daily Bugle, który - podobnie jak Daredevil - chce oczyścić miasto z szumowin wszelkiego rodzaju

- Ayelet Zurer jako Vanessa, miłość Kingpina

daredevil murdock netflix

Co ciekawe, okazuje się, że już dwa lata temu dyrektor kreatywny Marvela (Joe Quesada) zadzwonił do Jepha Loeba z nowinami, że znalazł "kolejnego Matta Murdocka" - Charliego Coxa. Kiedy prawa do postaci Daredevila przeszły z Foxa na Marvel, Cox od razu wygrał casting na tytułową rolę.

"The Man Without Fear" i Netflix

daredevil charlie cox

Jak ujawniono na NY Comic-Con 2014, (pierwszy) strój serialowego Daredevila będzie oparty na tym z komiksowej serii Franka Millera i Johna Romita  Jr. pt. "The Man Without Fear". Jednak nie tylko strój będzie łączyć serialowego bohatera z komiksowym pierwowzorem. Daredevil ma być znacznie mroczniejszy niż film z Benem Affleckiem w roli głównej. Już pierwsze sceny pokazane na NYCC o tym dobitnie świadczą, a producenci kiwają zgodnie głowami.

REKLAMA

Charlie Cox również przyznaje, że budowanie swojej postaci oparł o "Daredevil: The Mand Without Fear", w serialu pojawi się także mnóstwo odniesień do zeszytów z tej serii. Murdock ma być bardziej antybohaterem (jak Punisher) niż rycerzem w lśniącej zbroi ratującym damy z opresji i będzie dokonywać czasami bardzo trudnych wyborów. Podobno widzowie nie będą czasami pewni, kto jest tym dobrym gościem, a kto złym. Wygląda na to, że Daredevil będzie bardziej przypominać Arrow niż "Agents of S.H.I.E.L.D.", o czym świadczą także słowa Coxa o tym, że przygotowuje się mnóstwo bardzo realistycznych scen walk, a główny bohater nie będzie stronił od brutalności.

Na panelu NYCC padło również oświadczenie ze strony Coxa, że Netflix jest najlepszym wyborem dla emisji serialu. Widzowie nie muszą czekać tydzień na kolejny odcinek, a twórcy serialu nie muszą martwić się o cliffhangery, tylko skupić się bardziej na fabule i rozwoju wydarzeń. Cox stwierdził, że "Daredevil" bardziej przypomina 13-to godzinny film niż serial. Te oświadczenia brzmią bardzo obiecująco, jeżeli okażą się prawdą, być może w 2015 roku ujrzymy najlepszą telewizyjną produkcję od Marvela.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA