REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie liczcie na szybki powrót Daredevila i innych postaci z seriali Netfliksa. Kevin Feige zmiażdżył nadzieje fanów

Seriale takie jak „Daredevil”, „Jessica Jones” i „The Punisher” cieszyły się przed laty dużą popularnością wśród fanów Marvel Cinematic Universe. Dlatego nie brakuje widzów od dawna wypatrujących powrotu tych bohaterów. Niestety, szanse na podobny scenariusz stają się coraz mniejsze. Choć Kevin Feige zostawia sobie jeszcze małą furtkę.

11.01.2021
21:44
daredevil serial
REKLAMA
REKLAMA

Netflix w latach 2015-19 łącznie stworzył sześć seriali z bohaterami Marvela nie mającymi w tamtym okresie szans na pojawienie się w pełnometrażowej produkcji. Nie wszystkie wypuszczone wówczas tytuły cieszyły się równie dużym powodzeniem wśród widzów i krytyków, ale szczególnie pozytywnie w pamięci fanów komiksowych ekranizacji zapisał się „Daredevil”. Dlatego od wielu miesięcy najbardziej zagorzali wielbiciele postaci granej przez Charliego Coxa apelują do Disneya, żeby przywrócił go do Marvel Cinematic Universe.

Pod koniec zeszłego roku ta perspektywa wydawała się bliższa niż kiedykolwiek wcześniej. W listopadzie zakończył się okres moratorium, który nie pozwalał wytwórni na korzystanie z postaci Matta Murdocka, a niedługo później po sieci zaczęła krążyć plotka o cameo Daredevila w filmie „Spider-Man 3”. W obliczu planowanego powrotu kilku wcześniejszych wersji marevelowskich herosów i złoczyńców w tej właśnie produkcji, wspomniane doniesienia brzmiały całkiem wiarygodnie. Wygląda jednak na to, że nic z tego nie wyjdzie. O ile oczywiście szef Marvel Studios mówi prawdę.

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i inni na pewno nie powrócą w najbliższych latach na ekrany. Ale Kevin Feige dodaje „nigdy nie mów nigdy”.

Amerykański filmowiec zdradził tę nieprzyjemną dla widzów wiadomość przy okazji promocji zbliżającego się wielkimi krokami serialu „WandaVision”. W trakcie rozmowy z portalem Deadline został bowiem wprost zapytany, o przyszłość bohaterów święcących triumfy na platformie Netflix. I nawet nie próbował ukrywać, że nie ma ich w najbliższych planach Marvel Studios:

REKLAMA

Z pewnością widzieliście, co ogłosiliśmy półtora roku temu podczas Comic Conu i jakie tytuły przedstawiliśmy przed kilkoma tygodniami podczas Disney Investor Day. Koncentrujemy się na tych tytułach. Natomiast byłem częścią Marvla tak długo, żeby nigdy nie mówić „nigdy” – zakończył nieco polubownie Feige.

Pierwsza z produkcji 4. fazy MCU pt. „WandaVision” zadebiutuje na Disney+ już 15 stycznia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA