REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Szybko poszło! Netflix zapowiedział drugi sezon serialu Dark

Emocje po pierwszym sezonie Dark jeszcze nie zdążyły opaść, a twórcy już zapowiadają kontynuację serialu. Mrok, tajemnice i deszczowa aura ponownie zawitają do Netfliksa. 

20.12.2017
19:09
Dark Netflix umowa na wyłączność
REKLAMA
REKLAMA

Dark to pierwsza niemiecka produkcja serwisu Netflix. Serial zdobył uznanie widzów, których wciągnął zagadkowy klimat i tajemnicze wydarzenia rozgrywające się w miasteczku Winden. Początkowo produkcja spotkała się z oskarżeniami, jakoby była mocno inspirowana inną popularną serią – Stranger Things.

Z początku serial chwilami przypomina amerykańską produkcję. Ale to tylko pozory, bo Dark zupełnie inaczej rozłożył akcenty w fabule serii.

Można powiedzieć, że bohaterem pierwszoplanowym jest tu społeczność małego miasteczka. Widzowie poznają losy kilku rodzin, chłopaka z traumą po utracie ojca, samotną matkę, policjantkę czy dyrektorkę szkoły. Istotnym elementem fabuły jest też istniejąca na terenie miasta elektrownia, która kryje wiele tajemnic.

W Dark również cofamy się do lat 80., które wyróżniają się kiczowatymi - z dzisiejszej perspektywy - strojami i dyskotekową muzyką. Jednak powrót do przeszłości widziany jest tutaj z innej perspektywy. Serial przypomina ekscytującą układankę, w której każdy z bohaterów zaczyna łączyć ze sobą fakty, co klaruje nieco ogólną intrygę.

Będzie drugi sezon!

REKLAMA

Zakończenie pierwszego sezonu Dark pozostawiło widzów z całą gamą pytań i zdradzało, że twórcy planują jego rychłą kontynuację. Marzenie fanów niemieckiego serialu właśnie się ziściło. Do sieci wypuszczono krótką zapowiedź, w której widzimy, że nastąpi kontynuacja tej historii.

Drugi sezon Dark zobaczymy w serwisie Netflix. Dokładna data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA