REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Właśnie dzisiaj rozpoczyna się akcja serialu „Dark”. To doskonała okazja, aby wrócić do produkcji Netfliksa i zacząć ostatni cykl

Niemiecki serial „Dark” od Netfliksa zebrał pokaźną grupę fanów, gdy premierowe odcinki zadebiutowały na platformie pod koniec 2017 roku. Czy jednak wszyscy pamiętają, kiedy rozpoczęła się historia, przedstawiona w serialu?

04.11.2019
19:49
Dark - kadr z serialu
REKLAMA
REKLAMA

Serial „Dark” duetu Baran bo Odar i Jantje Friesse („Who Am I. Możesz być kim chcesz”) doczekał się już dwóch sezonów. Ta produkcja science-fiction urzekła widzów skomplikowaną fabułą, świetną realizacją, niepodrabialnym klimatem oraz niezłym aktorstwem.

Dark - kadr z serialu class="wp-image-340400"

Serial zyskał przychylność odbiorców, którzy polubili zawiłą akcję, w której trzeba umieć poruszać się niczym po najlepszej łamigłówce.

Niemiecka produkcja, rozpoczynają się od tajemniczego zaginięcia w małym miasteczku, opowiada bowiem o podróżach w czasie i związanych z tym fenomenem komplikacjach.

Cały serial otwiera zaś scena rozgrywająca się 21 czerwca 2019 roku.

Dark - kadr z serialu class="wp-image-340403"

Tego dnia bohater, znany jako Mikkel Kahnwald popełnił samobójstwo, pozostawiając po sobie jedynie mapę jaskiń Winden oraz list okraszony zdaniem:

Otworzyć 4 listopada 2019 o 22.13

Następna scena rozgrywa się właśnie tego dnia, czy w zasadzie dzisiaj, a akcja zagęszcza się z każdą kolejną sceną. 

To właśnie dzisiaj Mikkel Nielsen zaginął w jaskini, rozpoczynając całą akcję serialu.

Poszukiwania chłopca stanowią ważną oś fabuły pierwszych odcinków „Dark” i przyczyniają się do kolejnych zaskakujących rozwiązań serialu.

Dark - kadr z serialu class="wp-image-340406"

Twórcy, którzy wychowali się na „Twin Peaks” celowo utworzyli serial-łamigłówkę, z każdym odcinkiem dając widzowi nowe poszlaki i pomysły na dalsze rozwiązania. Formuła tak mocno spodobała się widzom, że uczyniła z „Dark” najlepszy serial wyprodukowany w Niemczech. Przynajmniej według ocen na IMDB.

REKLAMA

Wiadomo już, że powstanie 3. sezon, zamykający wątki serialu. Oficjalna data jego premiery nie jest jeszcze znana, ale wielu fanów obstawia, że nowe odcinki mogą trafić na platformę 27 czerwca 2020 roku. Data ta zgadzałaby się z wydarzeniami serialu i początkiem tzw. „trzeciego cyklu”. Biorąc pod uwagę, że sezon 2. zadebiutował 21 czerwca 2019, czyli w dniu wydarzeń z prologu serialu, taka data byłaby wprost idealna dla skaczącej w czasie produkcji.

Dwa sezony serialu „Dark” dostępne są na platformie streamingowej Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA