REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Niemiecki Netflix kręci hybrydę Stranger Things, Z Archiwum X i Silent Hill. DARK zapowiada się naprawdę konkretnie

Netflix przedstawił w Berlinie kilka nowych produkcji tworzonych na wyłączność. Wśród nich znalazł się DARK - tytuł kręcony przez niemiecki oddział platformy, którym na pewno warto się zainteresować.

02.03.2017
9:14
Oto DARK - hybryda Z Archiwum X i Stranger Things od Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

DARK to jeden z wielu europejskich projektów, jakimi chwalili się włodarze platformy VoD. Przedstawiciele Netfliksa z dumą podkreślają, że od 2012 roku zainwestowali już prawie 2 miliardy dolarów w produkcje i koprodukcje powstające na Starym Kontynencie.

Pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na pierwszą polską produkcję Netfliksa. W międzyczasie warto zainteresować się serialem, który powstaje u naszych zachodnich przyjaciół. DARK wygląda jak odcinkowy thriller z najwyższej półki. Europejski klimat jest jednocześnie swojski oraz przerażający, z kolei atmosfera przypomina skrzyżowanie Detektywa z Silent Hill i Stranger Things.

Motywem przewodnim w DARK jest zaginięcie chłopaka, które porusza całą lokalną społeczność (brzmi znajomo?).

W miarę odkrywania kolejnych poszlak i sprawdzania możliwych tropów okazuje się, że to nie pierwsze zaginięcie dziecka, jakie miało miejsce w miasteczku Winden. Ludzie zaczynają być względem siebie podejrzliwi, stare sekrety wychodzą na jaw, a na dodatek dochodzi do coraz dziwniejszych, trudniejszych do wytłumaczenia zjawisk.

Uwielbiam takie klimaty. DARK ląduje na mojej liście "do zobaczenia”.

REKLAMA

Niemiecki thriller podany w formie serialu zdaje się być silnie inspirowany takimi produkcjami jak Twin Peaks, Silent Hill, Z Archiwum X, Stranger Things, Osada czy Detektyw. Wszystko to tytuły, które cenię, i które przypadły mi do gustu. Chociażby dlatego nie mogę doczekać się premiery.

Niestety, na debiut niemieckiego DARK trochę sobie poczekam. Jak wynika z oficjalnego zwiastuna, serial zadebiutuje "zimą 2017 roku". Pozostaje cały rok czekania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA