REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. Dzieje się

David Lynch zapowiedział nowy duży projekt. Tak przynajmniej sugeruje w wywiadzie

Fani Davida Lyncha wciąż są spragnieni jego nowych projektów. I być może niepokorny reżyser wysłuchał ich próśb. W jednym z wywiadów zdradził, że (być może) nad czymś pracuje.

29.07.2020
9:56
David Lynch film serial netflix youtube
REKLAMA
REKLAMA

Trudno o bardziej enigmatycznego i wszechstronnego filmowca niż David Lynch. Po jakąkolwiek formę by nie sięgnął, wciąż próbuje wyciągnąć z niej coś więcej, przenieść nas do świata snów (a raczej koszmarów), szukać odpowiedzi na fundamentalne pytania w surrealizmie. Nic dziwnego, że każdy jego kolejny projekt jest wydarzeniem. Niezależnie od tego czy ma to być pełny metraż, serial, video art, teledysk, płyta, czy kanał na YouTube.

Nowy projekt Davida Lyncha

Od 2006 roku co prawda nie staje za kamerą pełnych metraży, bo po „Inland Empire” postanowił zająć się innymi rzeczami i skupić na video artach. Od tamtej pory zdążył wydać chociażby dwie solowe płyty („Crazy Clown Time” i „The Big Dream”) i  zrobić kilka krótkich metraży. W 2017 roku natomiast powrócił w pełnej chwale z trzecim sezonem „Twin Peaks”. Ostatnio zajmuje się jednak swoim youtube'owym kanałem, na którym w czasie pandemii zaczęły regularnie pojawiać się prognozy pogody (a raczej raporty, bo oglądamy w nich Davida Lyncha patrzącego przez okno i opowiadającego o pogodzie), seria „What is David Working on Today?”, czy starsze („Pozar”) i nowsze („The Adventures of Alan R.”) shorty.

To jednak wciąż mało, fani ciągle pragną więcej wyobraźni tego wyjątkowego artysty. I być może dostaną to, czego oczekują. W niedawnym wywiadzie dla portalu The Daily Beast reżyser zapowiedział nowy projekt. Przynajmniej tak to zabrzmiało. Zapytany o pracę nad jakimś filmem lub serialem odpowiedział w swoim stylu:

Być może nadchodzą rzeczy, które nie pozwolą mi już tyle czasu spędzać nad [youtube'owym] kanałem.

Nowe „Twin Peaks” czy współpraca z Netfliksem?

Na razie nic nie jest jeszcze potwierdzone, jednakże od czasu premiery trzeciego sezonu „Twin Peaks” regularnie pojawiały się plotki i spekulacje, że Lynch zamierza ponownie zawiesić filmową emeryturę. W październiku zeszłego roku zaczęli podejrzewać, że reżyser w sekrecie pracuje nad czwartą odsłoną wspomnianego serialu. Stało się to po tym jak w mediach społecznościowych Hollywood Horror Museum (pracuje w nim córka Lyncha, Jennifer) pojawił się post:

Ktoś kogo znamy, kto jest wśród znanych, właśnie dał nam znać o czymś bardzo interesującym, co dotyczy przyszłości „Twin Peaks”.

REKLAMA

Podobnie po tym, jak na Netfliksie w styczniu tego roku pojawił się 17-minutowy „What Did Jack Do?” w internecie zagrzmiało. Fani zaczęli podejrzewać, że Lynch podpisał jakiś kontrakt z platformą i tworzy dla nich film bądź serial. Sam zainteresowany, kiedy został o to zapytany podczas wywiadu dla The Hollywood Reporter ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. Powiedział, że jeśli to prawda, to na razie nic się nie dzieje. Czyli jak to zwykle w przypadku tego reżysera, wszystko jest tajemnicą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA