REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Dawid Podsiadło, Jakub Żulczyk i inni zachęcają do głosowania w wyborach prezydenckich

Dawid Podsiadło, Marek Kondrat, Krzysztof Zalewski i Jakub Żulczyk to tylko kilka znanych osób, które mają #milionypowodów, aby zagłosować w nadchodzących wyborach prezydenckich. 

24.06.2020
20:10
dawid podsiadlo wybory prezydenckie
REKLAMA
REKLAMA

„Bo nie chcę, żeby inni decydowali za mnie”, „bo chcę żyć w tolerancyjnym kraju”, „bo zależy mi na ludziach”, „bo nie chcę być ciągle zlewana” - recytują kolejni artyści i celebryci. Postanowili oni zmobilizować fanów i przedstawić swoje stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich, abyśmy wszyscy tłumnie na nie ruszyli już w nadchodzącą niedzielę.

Akcji przyświecają hashtagi: #milionypowodow i #milionyglosow.

Bierze w niej udział mnóstwo osób z górnej półki polskiego showbiznesu. Nie zdziwcie się więc, jeśli zaraz znajdziecie kampanijny filmik na profilu w mediach społecznościowych swojego ulubionego artysty. Można je obejrzeć na Facebooku m.in. Dawida Podsiadły, Vienia, Sokoła, Artura Rojka, Jakuba Żulczyka i Tomasza Organka. Wszyscy oni wymieniają powody, dla których wezmą udział w nadchodzących wyborach prezydenckich i zagłosują na swojego kandydata.

Jedni wypowiadają się na poważnie, inni bardziej żartobliwie. Nie ma jednak znaczenia, w jakim tonie utrzymane są przekazy, bo zgodnie z tym co usłyszymy wszyscy mamy mnóstwo powodów, aby pójść w ich ślady i zagłosować w zbliżających się wielkimi krokami wyborach. Przekonują, że każdy głos ma znaczenie, odrzucając jednocześnie argumenty wszystkich do tego nieprzekonanych.

Podobne kampanie organizowane są w naszym kraju regularnie przed terminem konkretnych wyborów.

Chociażby w zeszłym roku przed wyborami parlamentarnymi Dawid Podsiadło i wiele innych znanych osób zdecydowało się wziąć udział w akcji „Zabierz głos, bo go stracisz”, w ramach którym słynni fotografowie wykonywali artystom zdjęcia, a także pojawił się specjalny spot reklamowy:

Wtedy do wyborczych urn pognało 61,74 proc. uprawnionych do głosowania Polaków i był to najlepszy wynik od historycznych wyborów w 1989 roku. Czy w najbliższą niedzielę będzie podobnie?

REKLAMA

Oczywiście wciąż żyjemy w warunkach epidemii, dlatego udział w wyborach nie należy do najbezpieczniejszych czynności. Należy jednak pamiętać o podstawowych środkach bezpieczeństwa, a ryzyko zarażenia koronawirusem będzie niewielkie. Pamiętając o tym, warto posłuchać Dawida Podsiadły i innych artystów, którzy pojawili się w filmiku #milionypowodów i oddać głos na wybranego przez siebie kandydata.

Wybory prezydenckie odbędą się już w tę niedzielę, 28 czerwca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA